Trwa ładowanie...

Bourbon 37 razy gorszy od wódki!

Bourbon 37 razy gorszy od wódki!Źródło: Jupiterimages
d1owpkf
d1owpkf

Na pewno znacie ten ból. Jak mówi stara maksyma- dobrą imprezę poznaje się po kacu następnego dnia. Na temat picia istnieje wiele teorii. Przede wszystkim najbardziej nurtujące jest jedno pytanie - co i jak pić aby nie mieć dużego kaca? Zbliżają się święta i sylwester, więc chyba warto przytoczyć wyniki najnowszych badań.

* Ciemne alkohole powodują większego kaca…*

Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z Brown University w USA na 95 zdrowych ochotnikach obu płci w wieku między 21. a 33. rokiem życia. Na potrzeby doświadczenia poproszono ich o spożycie czystej wódki lub bourbona. Następnej nocy podano im napój placebo bez zawartości kofeiny i alkoholu.

d1owpkf

Naukowcy stale dokonywali pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu wśród uczestników do momentu, gdy odczyty wyraźnie wskazywały na stan upojenia.

Kolejnego dnia ochotnicy zostali poproszeni o ocenę siły swojego kaca – określając go jako niewielki lub żaden, bądź obezwładniający. Wykonano dodatkowo testy diagnozy neuropsychologicznej, aby zbadać czujność, prędkość reakcji oraz umiejętność koncentracji podczas kaca.

Co się okazało? Ciemne alkohole, takie jak bourbon, zawierają więcej toksycznych właściwości przez co powodują większego kaca, niż te jasne, jak na przykład czysta wódka.

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external}
Dzieje się tak, ponieważ substancje użyte w procesie fermentacji ciemnych alkoholów, wytwarzają pewne ilości toksycznych produktów ubocznych zwanych kongenerami. Te złożone cząsteczki organiczne zawierają między innymi aceton, olej fuzlowy i garbniki. Dla przykładu ciemny bourbon zawiera 37 razy więcej kongenerów niż czysta wódka.

d1owpkf

Podobnie z winem

Badacze sugerują również, że czerwone wino może wywołać gorszego kaca niż białe ponieważ podobnie jak ciemne alkohole, zawiera ono więcej toksycznych kongenerów. Jednak podkreślają, że badanie skupiło się głównie na porównaniu efektu picia bourbona i wódki.

Jak pić?

Istnieją podstawowe zasady prawidłowego picia. Po pierwsze nie pij na pusty żołądek, warto przed imprezą coś zagryźć! Pij powoli, nie ma się co spieszyć. Bardzo ważne jest to aby nie mieszać różnych gatunków alkoholów, powoduje to swoistą bombę biologiczną w naszym organizmie. No i to co przyjdzie nam najtrudniej, czyli picie z umiarem.

d1owpkf

A jakie Wy macie rady?

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external}

d1owpkf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1owpkf