Ciepłe i wytrzymałe kurtki na zimę. Warto skorzystać z promocji
Gruba i puchowa czy może cieńsza i bardziej dopasowana – przy wyborze kurtki zimowej nie musisz stawiać na kompromis między ciepłem a eleganckim wyglądem. Znaleźliśmy modele, które pasują do oficjalnego stroju i pomogą przetrwać najniższe temperatury.
09.01.2019 | aktual.: 04.03.2019 13:16
Jeśli twoja kurtka nie jest przygotowana na nadchodzące chłody i mokry śnieg, warto pomyśleć o alternatywie. Teraz elegancki płaszcz lub praktyczną kurtkę kupisz w atrakcyjnej cenie.
Wybór okrycia na zimę nie jest prosty. Biorąc pod uwagę nadchodzące zmiany pogody powinna ona być odporna zarówno na niskie temperatury, jak i mokry śnieg, deszcz oraz przenikliwy wiatr. Odpowiada za to nie tylko krój, jak i rodzaj użytego materiału czy wypełnienia.
Ciepły, wełniany płaszcz
Na oficjalne okazje najlepiej będzie założyć płaszcz – pasuje równie dobrze do garnituru, jak i chociażby do jeansów i obuwia sportowego. Przy wyborze zwróć uwagę na długość czy fason, ale również jakość zastosowanej podpinki. To od niej zależy stopień, ochrony przed zimnem. Jeśli chodzi o tkaninę, bezapelacyjnie najlepiej sprawdzi się mięsista wełna - tweed lub flausz. Warto również zadbać o zróżnicowane dodatki, które sprawią, że strój będzie jeszcze bardziej elegancki.
Zobacz także
Praktyczna i uniwersalna kurtka
Kurtki uznawane są za o wiele mniej oficjalne niż płaszcze. Wybór jest bardzo szeroki, różnorodne długości, fasony oraz rozmaite detale sprawiają, że podjęcie decyzji o zakupie może być bardzo trudne. Dlatego warto wybrać model, który będzie odpowiadać twojemu stylowi życia. Jeśli w ciągu dnia lub wieczorami spędzasz dużo czasu na zewnątrz, lepiej wybrać kurtkę z praktycznymi ściągaczami, które ochronią przed podmuchami chłodnego powietrza. Jeżeli natomiast aktywnie spędzasz czas, wybierz model, w którym się nie spocisz.
Warto zastanowić się nad zakupieniem modelu z kapturem, który przyda się jako dodatek do czapki. Skutecznie zabezpieczy cię przed mrozem i wiatrem, stanowi również dodatkową osłonę w razie deszczu. Zwróć przy okazji uwagę na szwy, zwłaszcza te w okolicy kieszeni. Jeśli będą kiepskiej jakości, trzeba liczyć się z tym, że bardzo prędko będą wymagać poprawek krawieckich. Każda strzępiąca się nitka czy ślady po klejeniu są w tym przypadku znaczącą poszlaką mówiącą o jakości kurtki.
Do wypełnienia kurtek zimowych zwykle używa się materiałów syntetycznych, takich jak poliester. Jego największą zaletą jest przyzwoita ochrona przed deszczem i wilgocią, jednak w przypadku bardzo niskich temperatur może pozostawić wiele do życzenia. Zupełnie inne właściwości ma kurtka puchowa, która dodatkowo zapewnia lepszą cyrkulację powietrza, dzięki czemu podczas aktywności na zewnątrz mniej się pocimy.