Trwa ładowanie...

Czy małżeństwo z wpadki może być udane?

Share
Czy małżeństwo z wpadki może być udane?
Źródło: Jupiterimages
d4c3uol

Czasami jedna noc wystarczy, żeby wkroczyć na zupełnie odmienną od dotychczasowej drogę. Czasami zdarza się, że bardzo szybko można zmarnować swoje życie. Nieoczekiwana zmiana swoich celów i marzeń, może być, i w większości przypadków jest, ciosem w samo serce.

Bardzo wielu młodych ludzi, przedwczesnym, nieudanym seksem zaczyna dorosłe życie. Kilka śmiesznych ruchów i powstaje problem na całe życie, a "złoty strzał" niweczy wszystkie plany. Konsekwencje tego mogą być bardzo drastyczne dla młodego człowieka, a jak łatwo można się domyślić - decyzja ta wpływa na całe życie. Tylko marny procent młodych ludzi decyduje się na dziecko, przed zawarciem sakramentu małżeństwa. Większość z nich zalicza tzw. „wpadkę” i co wtedy można zrobić?

Popularnym już stało się powiedzenie „masz 72 godziny”- to prawda jest duże prawdopodobieństwo, że jeśli zgłosimy się z partnerką do ginekologa, to jest szansa, że do ciąży nie dojdzie. Najbezpieczniej zrobić to jak najszybciej, ponieważ z biegiem czasu działanie pigułki maleje.

d4c3uol

Jest to zawsze jakieś wyjście, można powiedzieć – wyjście awaryjne – ale lepiej takie, niż żadne. Statystyki pokazują, że leki z zawartością lewonorgestrelu, są coraz częściej nabywane w aptekach, a zaraz za tym nasuwa się stwierdzenie, że ilość niechcianych ciąż dalej wzrasta.

Ciężko będzie to zmienić, ponieważ nasze społeczeństwo brnie w trendzie młodzieży amerykańskiej czy islandzkiej. Stopień wulgaryzmu jest o wiele większy, niż ten, do którego przywykli nasi dziadkowie. Nic jednak nie zmienia faktu, że wpadka jest czymś niechcianym. Rozwój sytuacji zależy od nastawienia, charakteru partnerów oraz wieku.

d4c3uol

Przeważnie całą sytuacje determinuje i tak wiek. Powstaje pytanie – co zrobić, kiedy twoja partnerka zajdzie w ciążę? Co dalej... niewątpliwie jest to niezręczna, ciężka sytuacja, z której trzeba wybrnąć. Są przykłady na to, że istnieją małżeństwa bardzo szczęśliwe, chociaż początki ich związku były bardzo burzliwe.

d4c3uol

Schemat życia jest taki, że jeśli partnerka informuje cię, że jest w ciąży, to nie tyle, że trzeba, ale wypada się ożenić. Nieślubne dziecko jest źle akceptowane przez ludzi, którzy cię otaczają. Jeśli już się trafiło - to trzeba się pobrać, żeby dziecko nie było wytykane palcami. Jeśli do takiej sytuacji dojdzie w późniejszym wieku, to ludzie nie widzą problemu i z radością mówią o zaistniałym fakcie.

Jak w takim wypadku się zachować, jak przekonać rodziców do swojej decyzji? Jeśli to się uda, to jest o wiele łatwiej poukładać sobie życie, jednak jeśli rodzice nie potrafią zaakceptować zaistniałej sytuacji, to nie robi się ciekawie.

Najlepiej dostosować się i cieszyć z nowego życia, jeśli partnerka, z którą będziesz miał dziecko jest normalną osobą. Gorzej jednak, kiedy to była zwykła, szalona sobotnia noc, a dziewczyna z która sie przespałeś jest nie do zaakceptowania przez ciebie, nawet kiedy jesteś po jednym głębszym. Jeśli okazuje się z czasem, że oprócz kiepskiego wyglądu ma też zryty charakter, to bierz nogi za pas i uciekaj czym prędzej.

Nie ma bowiem sensu trwać w związku i stale sie kłócić. Przecież dziecko, które się urodzi nie jest niczemu winne, a tym bardziej, nie odpowiada za błędy swoich rodziców. Trzeba jasno postawić sytuację i nie zastawiać się dzieckiem. Lepiej rozstać się wcześniej i płacić alimenty za swoje błędy, niż udręczać się do końca życia, bo w takiej sytuacji nie ma szans, żeby potomek wychował się normalnie.

To takiej decyzji trudno dojrzeć, ale trzeba podjąć męską decyzję i stawić życiu czoła.

d4c3uol

Podziel się opinią

Share
d4c3uol
d4c3uol