Trwa ładowanie...
d2gf0zd

Dla sportowca i wędrowca. Skarpetki chłodzące przyniosą ulgę aktywnym osobom

Najlepszą wycieczkę i najbardziej udany trening potrafi zepsuć uczucie wilgotnego dyskomfortu w butach. Specjalne włókna wykorzystywane w produkcji bielizny i odzieży dla aktywnych przyniosą ulgę i ułatwią życie. Takie produkty odprowadzają wilgoć, zapewniają termoregulację, a także… przyjemnie chłodzą. Przydatne dla biegaczy, na górskie wędrówki i na co dzień — dla każdego, kto kiepsko znosi upały.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Chłodzące skarpety to świetny wynalazek dla aktywnych - zwłaszcza na letnie wyprawy
Chłodzące skarpety to świetny wynalazek dla aktywnych - zwłaszcza na letnie wyprawyŹródło: Adobe Stock
d2gf0zd

Chłodząca bielizna i dodatki – dla aktywnych na lato

Apretura (impregnacja trzonu włókien użytych do produkcji), odpowiednie domieszki albo stosowanie specjalistycznych włókien pomogą lepiej znieść gorące dni tym, którzy stawiają na zakryte obuwie. Czy są niezbędne do udanej aktywności fizycznej i czy zwykłe, bawełniane skarpetki źle spełnią swoją funkcję? Oczywiście nie, bo zawsze możesz zabrać od plecaka kilka suchych par skarpetek na zmianę, ale nowoczesne rozwiązania mogą okazać się strzałem w dziesiątkę i znacznie ułatwić ci życie. Przędza zmodyfikowana np. środkiem, który zapewnia lepsze chłodzenie i oddychanie skóry stóp. Taki produkt może być bardziej funkcjonalny w czasie wzmożonej aktywności albo w upały.

Bez względu na to, czy szukasz ochłody w aktywności fizycznej, czy w zwykłych, codziennych czynnościach, skarpetki o odpowiednim składzie przyniosą ci sporą ulgę. Większy komfort to lepsze samopoczucie – dzięki niwelowaniu drobnego dyskomfortu, jakim jest uczucie wilgoci i gorąca w butach, możesz się skupić na tym, co ważniejsze. Coolmax i Purista to nazwy specjalistycznych włókien, których zadaniem jest lepsza wentylacja i odprowadzanie wilgoci. Stosuje się je w produkcji odzieży, bielizny i dodatków dla aktywnych. Za ich skuteczność w chłodzeniu po aktywności fizycznej i latem odpowiada płaska powierzchnia włókien, z których je wykonano. Sprawia ona, że wilgoć odparowuje szybciej, zapewniając użytkownikom suchość i komfort.

Gorąco? Postaw na profesjonalne produkty chłodzące

Za produkty sprzyjające aktywności, szybko schnące, a dodatkowo delikatne dla skóry i lekkie uznaje się też skarpety z bambusa. Do niedawna sporo mówiło się o ich działaniu antybakteryjnym (w ten sposób je reklamowano), ale w praktyce ich skuteczność ogranicza się głównie do lekkości, przewiewności, delikatnego dotyku i szybkiemu schnięciu. Te cechy zapewniają stopom środowisko, w którym bakteriom trudniej się namnażać.

Bardziej sucho i chłodniej

Latem trudniej zapewnić stopom komfort. Istotna jest higiena, staranne osuszanie stóp i przewiewne skarpetki, które odprowadzą nadmiar wilgoci, przez co bakterie nie będą miały korzystnych warunków do namnażania. Produkty szybkoschnące przeschną szybko na postoju w czasie wycieczki i po praniu, tak abyś mógł na siłownię zabrać te, w których jest ci najwygodniej. Albo te w ulubionym kolorze. Odpowiednie skarpetki nie zniwelują uporczywego i nasilającego się problemu z dużą nadpotliwością, u którego źródła tkwią problemy medyczne. W takiej sytuacji lepiej zasięgnąć porady podologa.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2gf0zd

Podziel się opinią

Share
d2gf0zd
d2gf0zd