Trwa ładowanie...

Dlaczego warto uprawiać seks?

Share
Dlaczego warto uprawiać seks?
Źródło: Jupiterimages
d44r0jd

Okazuje się, że orgazm nie jest jedyną korzyścią płynącą z uprawiania seksu. Wpływa on pozytywnie, na niemal każdy aspekt naszego życia. Lista plusów jest bardzo długa. Działa na nas niczym cudowne lekarstwo.

Udane igraszki miłosne sprawiają że zdecydowanie obniża się poziom stresu. Dzięki niemu nasz sen jest głęboki i spokojny. W efekcie nasz organizm jest zregenerowany i wypoczęty Czujemy się zrelaksowani i odprężeni. Nasze skołatane nerwy mają szansę odpocząć.

Ekstaza rozbudza naszą wyobraźnie, w chwili orgazmu nie skupiamy się na niczym, przestajemy analizować, pozwalamy swobodnie przepływać myślom. Krążenie krwi przyśpiesza, transportując olbrzymie ilości tlenu. Dzięki temu nasz mózg jest doskonale dotleniony a koncentracja dużo lepsza. Wypoczęty umysł jest w stanie skupić się nawet na trudnych zadaniach.

d44r0jd

Seks wpływa dodatnio na nasz refleks. Jest on szybszy , tak jak i pozostałe zmysły. Pobudzone, są bardziej podatne na bodźce. Dzięki temu lepiej słyszymy, widzimy, nasz smak jest wyostrzony, jesteśmy wrażliwsi na dotyk i nasz węch działa sprawniej.

Faktem jest, że udane życie erotyczne wzmacnia naszą odporność na ból. Podczas stosunku aktywnie pracują nadnercza, wydzielające substancje odpowiedzialne za hamowanie stanów zapalnych. Rozluźnia i rozgrzewają się mięśnie, co łagodzi bóle reumatyczne i migreny. Badania dowodzą, że ludzie regularnie uprawiający seks rzadziej zapadają na choroby śmiertelne. Rośnie poziom immunoglobiny A odpowiedzialnej za zwalczanie wirusów.

Osoby będące aktywnie seksualnie, mają mniejsze skłonności do zapadania na depresje i nerwice. Dzieje się tak dlatego, że podczas spełnienia wydziela się endorfina- hormon szczęścia. Dzięki niemu odczuwamy wszechogarniającą euforie i zadowolenie. Przeprowadzono badania na dwóch grupach kobiet. Jedna z nich miała stały kontakt ze spermą. Druga żadnego. Wyniki były zaskakujące. Panie często obcujące z nasieniem były mniej podatne na załamania nerwowe i rzadziej chorowały. Powód jest prosty. Sperma jest bogatym zastrzykiem hormonów i naturalnych opiatów.

d44r0jd
d44r0jd

Udane życie erotyczne buduje naszą pewność siebie. I poprawia samopoczucie, nic tak wspaniale nie wpływa na nas jak świadomość, że daliśmy komuś rozkosz. Odważniej podejmujemy wyzwania. Jesteśmy też bardziej otwarci na innych ludzi. Dzieje się tak dlatego że, szczęśliwi ludzie są bardziej wyrozumiali i tolerancyjni. Lepiej znoszą przeciwności losu. Są partnerscy i dobrze zorganizowani, co czyni z nich dobrych współpracowników.

Odbija się to na naszych relacjach z partnerką. Udane życie erotyczne zapewnia nam lepsze porozumienie również poza łóżkiem. Zbliża do siebie mężczyznę i kobietę. Wzrasta poziom zażyłości i intymności. Wydzielają się dwie ważne substancje chemiczne. Wazopresyna, która jest nazywana również hormonem monogamii. Potęguje nasze przywiązanie do partnera. I oksytocyna, która jest odpowiedzialna za czułość i troskliwość. Seks uczy komunikacji między płciami. Pozwala precyzyjniej odczytywać sygnały płynące z mowy ciała.

To nie konie zalet. Pod wpływem erotycznych igraszek poprawia się nasz wygląd. Działa na naszą kondycję lepiej niż wizyta w siłowni. Mięśnie są stymulowane do energicznej pracy. Rytmicznie się napinają i rozluźniają, jest to doskonałe ćwiczenie. Przyśpiesza przemianę materii, oczyszcza organizm z toksyn, hamuje przyrost wagi. Po miłosnych uniesieniach jest tak słodko, ze zanika ochota na słodycze.

U kobiet wzrasta produkcja estrogenu, co odbija się korzystnie na ich wyglądzie. Zwłaszcza korzystnie wychodzą na tym włosy. Stają się błyszczące i puszyste. Piękny wygląd zyskuje także skóra. Cera wygładza się i promienieje. U facetów wzrasta produkcja testosteronu. Zarost robi się twardszy, gęstszy i szybciej rośnie. Seks powstrzymuje biologiczne objawy starzenia się fizycznego i psychicznego. Ludzie aktywni w łóżku wyglądają kwitnąco i niezależnie od wieku pozostają młodzi duchem. Nic dodać, nic ująć.

d44r0jd

Podziel się opinią

Share
d44r0jd
d44r0jd