Trwa ładowanie...
d2dc1a2

Dodatki eleganckiego mężczyzny. Skórzana galanteria, która może zachwycić

Mężczyźni niechętnie decydują się na zakładanie biżuterii, ale to nie oznacza, że nie lubią sobie pozwolić na odrobinę luksusu. Prawdziwego dżentelmena poznaje się po dodatkach. Oto kilka z nich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klasyczna galanteria skórzana nigdy nie wyjdzie z mody
Klasyczna galanteria skórzana nigdy nie wyjdzie z mody (Shutterstock.com)
d2dc1a2

Poniżej znajdziesz kilka eleganckich męskich dodatków, które doskonale dopasują się do eleganckiego stroju. Dowiesz się również jak wybrać odpowiedni portfel, pasek czy rękawiczki.

Skórzany portfel

Elegancki pugilares to jeden z podstawowych dodatków każdego zadbanego mężczyzny. Wysokiej jakości materiał i staranne wykończenie to w tym przypadku podstawa. Zwykle uznaje się, że jego kolor powinien odpowiadać reszcie dodatków, choć nie jest to obowiązkowe.

Galanteria skórzana na wysokim poziomie iStock.com
Galanteria skórzana na wysokim poziomie

Panowie, którzy zwykle noszą pieniądze i niezbędne dokumenty przy sobie, wybiorą zapewne wersję slim. Moda na duże, pękające w szwach portfele minęła, teraz lepiej wyglądają modele, które nie powodują wybrzuszenia kieszeni. Co prawda taki dodatek nie pomieści wszystkich dokumentów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by włożyć do niego najpotrzebniejsze rzeczy, a stary portfel traktować jako miejsce przechowywania innych dokumentów.

d2dc1a2

Z drugiej strony warto zrobić mały rachunek sumienia. Wyciągnij wszystkie przedmioty z portfela i automatycznie odrzuć te rzeczy, z których nie zdarzyło ci się korzystać przez ostatni miesiąc. Szybko może się okazać, że nie pozostanie niewiele więcej poza dowodem osobistym i kartą płatniczą. By być o nią spokojnym, warto zainwestować w portfel z systemem zabezpieczającym przed niechcianą płatnością dotykową.

Pasek

Wielu mężczyznom wydaje się, że wybór paska polega na dopasowaniu go do koloru butów i wybraniu klamry, która nie będzie zbytnio rzucać się w oczy. Tymczasem podczas wyboru trzeba również zwrócić uwagę na inne aspekty. Mężczyźni często kupują pasek z rezerwą na ewentualne dodatkowe kilogramy. W efekcie wygląda to tak, że po zapięciu pojawia się nieestetyczny język, który odstaje od biodra nawet po włożeniu go do szlufki. Dlatego zasadniczo najlepiej wybierać model z 7 lub 9 dziurkami. Poza klasycznymi, skórzanymi paskami znajdziesz również modele parciane czy materiałowe. Najważniejsze jest to, by pasek odpowiadał kolorowi butów.

Pixabay.com

Rękawiczki

Choć za oknami wciąż gorąco, warto już teraz pomyśleć o chłodniejszych miesiącach. Przede wszystkim kupując rękawiczki długo przed sezonem, zapłacisz o wiele mniej. Starannie wykonane, z mocnym, prostym szyciem będą stanowić doskonałe połączenie z jesiennymi stylizacjami z długim płaszczem czy kurtką. Odpowiednie ocieplenie zapewnia dodatkowa wewnętrzna warstwa, która podobnie jak reszta rękawiczki jest wykonana z najwyższą starannością.

d2dc1a2

Pamiętaj, że trio pasek, buty, rękawica powinno być utrzymane w tym samym odcieniu. Zdecydowanie łatwiej będzie z kolorem czarnym, choć przy odrobinie szczęścia uda ci się to również z innymi kolorami.

d2dc1a2

Podziel się opinią

Share

d2dc1a2

d2dc1a2