Trwa ładowanie...
d2nlc6t

Eleganckie płaszcze z wyprzedaży. Na jesień i zimę

Elegancki mężczyzna powinien posiadać w swej garderobie przynajmniej jeden klasyczny płaszcz. Poniżej prezentujemy kilka modeli w promocyjnych cenach, które sprawdzą się na chłodne dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Płaszcz jest bardzo uniwersalny, bo można go nosić zarówno do garnituru, jak i do jeansów
Płaszcz jest bardzo uniwersalny, bo można go nosić zarówno do garnituru, jak i do jeansów (iStock.com, Fot: javi_indy)
d2nlc6t

Elegancki płaszcz – dlaczego warto mieć?

Wedle zasad klasycznej elegancji prosta kurtka nie nadaje się do każdej stylizacji, chociaż jest najbardziej popularnym okryciem wierzchnim. Do wieczorowego lub dziennego garnituru albo zestawu koordynowanego lepiej będą pasowały płaszcze w eleganckim stylu. Jakie są to fasony? W języku mody określa się je mianami dyplomatek oraz bosmanek. Dyplomatka to klasyczny model z jednym rzędem guzików i wąskimi klapami, najczęściej sięgający kolan. Bosmanka ma z kolei dwa rzędy guzików i nieco szersze klapy.

d2nlc6t

Jaki kolor warto wybrać? W tym przypadku nie jest to aż tak istotna kwestia, niemniej czarne modele są najbardziej uniwersalne. Dobrym wyborem będą również płaszcze granatowe, rzadziej sprawdzają się modele w beżu.

mężczyzna w płaszczu iStock.com
mężczyzna w płaszczu (iStock.com, Fot: Sanneberg)

Elegancki płaszcz – liczy się jakość

Płaszcz wysokiej jakości szyje się najczęściej z naturalnych tkanin, a więc z klasycznej wełny (czasami z dodatkiem jej luksusowej odmiany, czyli kaszmiru). Oczywiście taki model ma swoją cenę, nierzadko wynoszącą więcej niż 1000 zł, toteż kupowanie na wyprzedażach w tym przypadku jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Płaszcz dobrej jakości sprawdza się zarówno w mroźne, jak i w cieplejsze dni. Wełna świetnie odprowadza wilgoć, ale jednocześnie doskonale chroni przed chłodem. Najczęściej jednak dostaniemy modele z domieszkami materiałów syntetycznych, które wzmacniają trwałość. Ważne jednak, by samej wełny było więcej niż 50 proc.

d2nlc6t

Podziel się opinią

Share
d2nlc6t
d2nlc6t