Trwa ładowanie...
d848c6b

Galanteria skórzana. Nie noś cegły w portfelu. Łatwo go odchudzisz

Portfel to znak rozpoznawalny każdego mężczyzny. Wyciągasz go nie tylko w restauracji i sklepie, dlatego warto zadbać o to, by galanteria prezentowała się okazale. Pokaźne portfele z mnóstwem przegródek wychodzą z mody, teraz wszystko znajdziesz w wersji slim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Portfele slim są niezwykle małe
Portfele slim są niezwykle małe (Pixabay.com)
d848c6b

Cienkie portfele to doskonały przykład skórzanej galanterii, którą można zabrać ze sobą wszędzie. Zmieszczą się zarówno do kieszeni spodni, jak i na przykład do marynarki, czego nie można powiedzieć o modelach o tradycyjnej wielkości. Przed wyborem musisz jednak zrobić małe przygotowania.

Posortuj to, co masz w kieszeni

Większość rzeczy, które nosisz w portfelu to niepotrzebne bibeloty, których nie używałeś od bardzo długiego czasu. Stare paragony, które niemal całkowicie wyblakły, bilety sprzed kilku miesięcy czy karty lojalnościowe sklepów, w których byłeś tylko raz. Zanim więc dojdziesz do wniosku, że mały portfel nie spełni twoich oczekiwań, zrób mały rachunek sumienia. Spójrz krytycznym okiem na to, co znajdziesz w środku i odrzuć rzeczy, które nie są ci absolutnie potrzebne do codziennego funkcjonowania. Może się wtedy okazać, że portfel "uszczupli" się o połowę.

Niemniej jednak portfel i tak będzie prawdopodobnie wystawać ze spodni lub marynarki, a to będzie sprawiać wrażenie, jakbyś nosił ze sobą cegłę. Dlatego lepiej zaopatrzyć się w drobny portfel slim. Nie znajdziesz w nim zbędnych przegródek, suwaków i ozdobników, a jedynie wolną przestrzeń, która należy odpowiednio zagospodarować.

Portfel czy etui

Jeśli mimo tego nie chcesz rozstawać się z kartami lojalnościowymi, warto pomyśleć o dodatkowym etui, które możesz nosić w innej kieszeni, nie wybrzuszając ubrania. Poza licznymi przegródkami na karty, za grubość portfela odpowiada rozmiar kieszonki na monety.

Galanteria skórzana to uniwersalny materiał na prezent Pixabay.com
Galanteria skórzana to uniwersalny materiał na prezent

Obecnie wiele osób stara się rezygnować z noszenia przy sobie gotówki, polegając na płatnościach zbliżeniowych. Jeśli zostawienie bilonu w domu nie wchodzi w grę, zainwestuj w bilonówkę. Noszenie przy sobie kilkunastu złotych w drobnych monetach raczej nie jest konieczne.

Do wyboru masz wiele kształtów i krojów, jednak najważniejszym czynnikiem, który należy brać pod uwagę jest jakość materiałów użytych do produkcji. Wysokiej klasy skóra to w tym przypadku podstawa. Nie zniszczy się, jest odporna na skrajne temperatury i wilgoć. Zwróć również uwagę na jakość wykonania. Nawet doskonałej jakości skóra nie zda się na wiele, jeśli szwy będą się rozchodzić.

Co zrobić ze starym portfelem?

W żadnym wypadku nie musisz go wyrzucać ani odkładać na dno szuflady. Warto mieć miejsce, w którym będziesz przechowywać wszystkie niepotrzebne przedmioty, z których możesz później chcieć skorzystać. Dlatego stary portfel możesz zostawić w odpowiednim miejscu w domu i na bieżąco wymieniać znajdujące się w nim przedmioty z tymi podręcznymi. Dzięki temu unikniesz przetrząsania domu w poszukiwaniu karnetu na basen lub karty lojalnościowej do jednego ze sklepów.

d848c6b

Podziel się opinią

Share

d848c6b

d848c6b