Trwa ładowanie...
d13g7xe

Garnitury z wyprzedaży. Klasyczne i ponadczasowe

Garnitur to ubiór niezbędny w szafie każdego mężczyzny, wyznacznik elegancji oraz klasy. Modele wysokiej jakości można teraz dostać w promocji. Zobacz nasze propozycje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na klasycznym garniturze nie warto oszczędzać
Na klasycznym garniturze nie warto oszczędzać (Materiały prasowe)
d13g7xe

Klasyczny garnitur – jaki?

Formalny garnitur, który nadaje się na każdą oficjalną okazję, jest modelem gładkim, bez kontrastowych obszyć, w całości jednolitym. Marynarka ma gładką strukturę oraz charakterystyczne szczegóły, np. butonierkę czy wysoko położone kozerki (wcięcia w klapach). Spodnie zaś, podobnie jak góra, również są gładkie i charakteryzują się równym kantem biegnącym wzdłuż nogawek.

d13g7xe

Klasyczny garnitur to również odpowiedniej jakości ubiór. Najlepsza jest oczywiście 100-procentowa wełna albo wełna z domieszką materiału syntetycznego, który wydłuża żywotność. Przy wyborze warto kierować się oznaczeniami. Egzemplarze od 110s do 140s są dość uniwersalne, trwałe, przy czym wciąż szlachetne. Egzemplarze z oznaczeniem powyżej 140s są dość delikatne, bardziej się gniotą, mają delikatny połysk i będą dobrym wyborem na bardzo uroczyste okazje, które odbywają się rzadko.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę? Na kolor. Wśród ponadczasowych modeli dominują czernie, szarości i granaty. Wedle zasad etykiety czarne garnitury nadają się na wydarzenia odbywające się wieczorem, po 20 (wyjątkiem są pogrzeby oraz śluby, które zazwyczaj mają miejsce południami). Na dzień natomiast lepsze będą szarości lub granaty. Co ciekawe, odcienie granatu zyskują coraz większą popularność nawet na przyjęciach wieczornych, np. na studniówce. Są też najbardziej odpowiednie do pracy.

Klasyczny garnitur – cena

Garnitur wysokiej jakości również ma swoją cenę, na którą składa się nie tylko marka, ale też jakość włókna i sposób wykonania. Przyzwoity garnitur może kosztować ok. 1000 zł, za markowe modele najwyższej jakości płaci się często od 3000 do nawet 8000 zł. Tańsze (poniżej 1000 zł) są garnitury na luźniejsze okazje, jednak i na nich nie warto oszczędzać.

d13g7xe

Podziel się opinią

Share

d13g7xe

d13g7xe