Trwa ładowanie...
d3j3c11

Golarka na prezent dla mężczyzny. Nie zapłacisz więcej niż 200 zł

Gładko ogolona twarz to dla wielu panów podstawa eleganckiego stylu. Niestety, dla wielu mężczyzn golenie jest przykrym obowiązkiem. Ciągłe podrażnienia, pieczenie, wrastające włoski mogą doprowadzić do furii. Na szczęście są lepsze sposoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Najlepsze golarki działają na sucho i na mokro
Najlepsze golarki działają na sucho i na mokro (123RF)
d3j3c11

Polecamy niedrogie, a przy tym skuteczne golarki, które w sam raz nadają się na świąteczny upominek. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad kupnem prezentów, teraz będzie na to najlepszy moment.

Szybkie głowice i precyzyjna folia

Golarki elektryczne dzielimy na rotacyjne i foliowe. Pierwsze z nich mają trzy pierścienie tnące, których zadaniem jest uniesienie, a następnie obcięcie włosów jak najbliżej skóry. W przypadku golarek foliowych funkcję tę pełni specjalna blaszka z dziurkami, która po włączeniu urządzenia szybko się przesuwa przycinając włosy rosnące w jednym kierunku.

d3j3c11

Golarki rotacyjne zdecydowanie lepiej sprawdzą się w przypadku tego typu zarostu, w którym każdy włos sterczy w inną stronę. Zawdzięcza to kolistym ruchom poszczególnych ostrzy. Warto zainwestować w golarkę z ruchomymi głowicami, które zapewniają większą wygodę użytkowania. Dodatkowo jeśli wybierzesz golarkę z samoostrzącymi głowicami, nie musisz martwić się o częstą wymianę nożyków. Golarki głowicowe są więc szybsze i bardziej uniwersalne, choć panuje powszechne przekonanie, że nie przycinają zarostu tak blisko jak precyzyjniejsze modele foliowe.

Profesjonalna golarka sprawdzi się lepiej niż "jednorazówka" iStock.com
Profesjonalna golarka sprawdzi się lepiej niż "jednorazówka" (iStock.com)

Te z kolei znacznie gorzej radzą sobie z przycinaniem włosków rosnących w różnych kierunkach. Niektóre golarki wyposażone są w zintegrowany lub nakładany trymer, który pomaga utrzymać dłuższy zarost w należytym porządku. Jeśli broda nie sprawia problemu, a dodatkowo chcesz wymodelować linię zarostu, będzie to odpowiedni wybór.

Do gniazdka czy na baterie

Przy wyborze warto zastanowić się również nad tym, czy wybrać golarkę sieciową czy zasilaną na baterię lub akumulator. Każda z nich ma swoje zalety, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie. Golarki sieciowe są z reguły lżejsze i łatwiej nimi operować, choć wymagają stałego podłączenia do prądu.

d3j3c11

Golarki na baterie to doskonałe rozwiązanie w podróży. Są lekkie, wytrzymałe, można z powodzeniem używać ich w każdej sytuacji, nawet pod prysznicem. Niestety, tego typu modele będą bezużyteczne jeśli zapomnisz o regularnym ładowaniu. Przy zakupie zwróć uwagę na jakość akumulatora i jego pojemność. W ten sposób unikniesz przykrej niespodzianki.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3j3c11

Podziel się opinią

Share
d3j3c11
d3j3c11