Trwa ładowanie...
01-06-2007 09:15

Jak nie zrobić dziecka (jesli nie chcesz)

Jak nie zrobić dziecka (jesli nie chcesz)Źródło: Jupiterimages
d335ojb
d335ojb

...oby dzień dziecka był zawsze twój, a dopiero w należytym wieku należał do twojego potomstwa. Dzieci, choć miłe i kochane potrafią czasami przysparzać wiele tarapatów. Ot swawolna impreza i po dziewięciu miesiącach okazuje się, że ktoś mówi do ciebie - tato. Chociaż dzieci są naprawdę wspaniałe i stanowią urok życia - to trzeba jednak zrozumieć, że każdy wiek rządzi się swoimi prawami. W myśl tej dewizy trzeba układać sobie życie i sam pomysł o „małych szkodnikach” proponujemy zostawić na nieco dojrzalszy wiek.

Problem antykoncepcji chociaż teoretycznie powszechnie znany budzi wiele wątpliwości i fałszywych ocen. Niby takie proste, a dla niektórych wydaje się karkołomne. Antykoncepcja to także problem wiary – osoby, które ściśle przestrzegają treści „dużego katechizmu” nie powinny jej stosować. Kościół staje w niezręcznej sytuacji, ponieważ często prezerwatywa jest jedynym środkiem zabezpieczający przed zarażeniem się wirusa HIV. Nie jest ona 100% zabezpieczeniem, ale w dużej mierze zapobiega rozpowszechnianiu się śmiercionośnej choroby.

Antykoncepcja choć może być różnie stosowana, to jednak jej założenie jest takie samo - podejmować takie działania, które mają na celu zapobiegnięcie niezaplanowanemu poczęciu.

To prawda, że antykoncepcja nigdy nie jest w 100% pewna, ale dzięki niej nie dochodzi do wielu przypadkowych zapłodnień. Jak zostało mądrze powiedział – jedyną słuszną metodą antykoncepcji jest abstynencja seksualna. I taka jest prawda, chociaż wiele osób uważa inaczej...

d335ojb

Jedną, teoretycznie najskuteczniejszą metoda zapobiegania ciąży jest sterylizacja, która daje 100% pewności. Skuteczność jaką posiadają środki antykoncepcyjne wyznacza się wskaźnikiem Pearla. Przed rozmową ze swoją partnerką na temat zabezpieczania się, należy zapoznać się z tą skalą i mieć rozeznanie na temat środków dostępnych na rynku.

Zobacz również

* Niemoralna propozycja*

d335ojb

Metody antykoncepcji:
Ten akapit wymaga poświęcenia największej uwagi. Niestety mało osób robi to i skutki są takie, a nie inne.

- naturalna:
Zdecydowanie najtrudniejsza z opcji, na którą trzeba poświęcić wiele czasu i obserwacji, a i tak jest mało skuteczna. Naturalna, ponieważ nie wymaga stosowania żadnych tabletek. Zwolenników tej metody jest tylu samo, co przeciwników. Większość naturalnych metod polega na obserwacji cyklu miesiączkowego. Dlaczego...? Każda kobieta musi poznać swój indywidualny okres płodowy – owulację. Trzeba zwrócić uwagę jednak, że plemniki potrafią przeżyć nawet do 5 dni, co może być bardzo kłopotliwe. Oczywiście wszystko można wyliczyć, ale wymaga to wielkiej samodyscypliny. Chyba jedynym, niezbitym plusem jest to, że ta metoda nie wymaga nakładu środków finansowych.

d335ojb

* - Metody hormonalne*
Popularna forma antykoncepcji dla twojej kobiety. Warto zadbać, żeby skusiła się na takie zabezpieczanie, które niemalże w 100% zabezpiecza ją przed ciążą. Metoda ta polega na dostarczania syntetycznych hormonów, które są podobne do tych wytwarzanych przez kobietę.

Blokują one wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za owulację, efektem czego jest zablokowanie procesu wytwarzanie jajeczek. Kobiety choć kochane, są czasami roztrzepane i może zdarzyć się tak, że zapomną wziąć magicznej pigułki, która działa tylko wtedy, kiedy jest systematycznie pobierana.

Plaster antykoncepcyjny
Coraz bardziej popularny w Polsce. Stało się to głównie za sprawą Anny Muchy, Agnieszki Maciąg oraz Marii Sadowskiej, które zakładały go w widocznych miejscach. Jego głównym działaniem jest uwalniane hormonów, które hamują owulację i utrudniają przedostanie się plemników do macicy. Można go najczęściej zobaczyć na ramieniu i łopatce. Ciekawe tylko dlaczego, przecież można nosić je także na pośladku i podbrzuszu.

d335ojb

Metody chemiczne
To kolejna metoda, która wymaga niestety wydania kilku złotych. Są to kremy, żele oraz globulki. Główne działanie takich środków polega na zniszczeniu lub upośledzeniu plemników, aby nie były w stanie zapłodnić komórki jajowej. Brzmi przerażająco...? Nie, trzeba jedynie nakłonić do tego swoją partnerkę. Niektóre kobiety nie chcą stosować tej metody, ponieważ przywykły do tradycyjnych prezerwatyw używanych przez mężczyzn.

Zobacz również

* Niemoralna propozycja*

d335ojb

- Metody mechaniczne
To przede wszystkim uwielbiana przez wszystkich prezerwatywa, oraz mniej znana spirala. Jej znakomitym plusem jest to, że najtańsze można nabyć już od 2zł, i mogą one stanowić dość skuteczny sposób antykoncepcji. Jest to jedna z niewielu form antykoncepcji, którą mogą stosować mężczyźni. To właśnie facet powinien mieć zawsze w portfelu jeden krążek, ponieważ nigdy nie wiadomo co się wydarzy.

d335ojb

Spirala
Poważne uzbrojenie - jej kształt jest podobny do litery T, wykonana jest z miedzi i polietylenu, czasem z dodatkiem srebra. Skomplikowanie brzmi, ale faktycznie jest skuteczna. Bardzo mało kobiet decyduje się na to. Nie chcą mieć świadomości, że noszą w sobie ciało obce. W zasadzie nie ma szans, aby kobieta zaszła w ciąże - chyba, że spirala zostanie nieprawidłowo założona.

Po zapoznaniu się z wszystkimi metodami można zdecydować, która jest najbardziej odpowiednia.

wersja 24h - dla wtajemniczonych w sztuce kochania (czyt. seksu)
najwygodniejsza jest spirala. Najskuteczniej zabezpiecza ona przed niechcianą wpadką. Można uprawiać seks kiedy i gdzie tylko najdzie ochota. Najbardziej kosztowna, ale wydatek jest w zasadzie jednorazowy. Najlepiej zdecydować się na nią, jeśli para współżyje ze sobą regularnie i nie ma ochoty na stosowanie prezerwatywy.

wersja lajt – metoda naturalna i klimat temu towarzyszący. Najbardziej odpowiednia dla kochającego się małżeństwa, które w naturalny sposób chce zaplanować swoją rodzinę. Wymaga samodyscypliny, która nie współgra z młodzieńczym wiekiem.

wersja basic–warto ją stosować, kiedy do zbliżenia płciowego dochodzi dość rzadko. W takiej sytuacji nie opłaca się zażywanie tabletek antykoncepcyjnych ( dzięki nim twoja dziewczyna nabierze +3kg). Jeśli nachodzi ochota na zbliżenie, prezerwatywa powinna być zawsze pod ręką. Nie ma wielkiego komfortu kochania, ale lepszy rydz, niż nic.

Zobacz również

* Niemoralna propozycja*

d335ojb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d335ojb