Trwa ładowanie...

Jak rodzi się zbrodnia?

Jak rodzi się zbrodnia?Źródło: Jupiterimages
dcz1303
dcz1303

W głośnym filmie Stevena Spielberga, opartym na prozie Philipa K. Dicka, zaprezentowano wizję przyszłości, w której zło nie istniało. W świecie z "Raportu Mniejszości" zbrodnie były przewidywane zawczasu, a następnie zduszane w zarodku.

Okazuje się, że już wkrótce możemy doczekać czasów, kiedy tak właśnie wyglądać będzie nasz świat. Lecz stanie się to nie za sprawą jasnowidztwa, a dzięki nauce...

Żeby skutecznie móc się przeciwdziałać złu, należy je wcześniej zlokalizować. No właśnie, skąd bierze się zło w człowieku? Czy rodzimy się źli, czy też źli stajemy się dopiero później, wraz z biegiem lat.

dcz1303

W ogólnoświatowej debacie na ten temat zdania są podzielone, choć większość naukowców, polityków i badaczy żywi pogląd, że kryminaliści, mordercy i gwałciciele są wytworem tragicznej kombinacji czynników, na którą składają się m.in. złe wychowanie, traumatyczne dzieciństwo oraz patologiczne środowisko, z którego wywodzi się dana jednostka.

Jednak nie jest to regułą. Wszak wielu młodych ludzi, pomimo nieciekawych początków, jest w stanie wyrwać się ze szponów patologii i wieść całkiem normalne życie

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external}

dcz1303
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcz1303