Trwa ładowanie...
taniec
21-10-2008 11:25

Jak tańczyć atrakcyjnie?

Jak tańczyć atrakcyjnie?Źródło: AKPA
d3ahr33
d3ahr33

Męskim okiem... *Szuranie, przestępowanie z nogi na nogę, machanie rękami – taki taniec zdecydowanie nie uczyni z nikogo „króla parkietu”. A zatem jak tańczyć, aby przykuć uwagę płci przeciwnej? Na to pytanie znaleźli odpowiedź brytyjscy naukowcy.*

Psycholog, dr Peter Lovatt i jego koledzy z Hertfordshire University wzięli pod lupę różne style tańca. Ich zdaniem ludzki taniec jest odpowiednikiem godowych popisów wykonywanych przez samce niemal wszystkich gatunków zwierząt w celu zdobycia samicy. Ekipa naukowców postanowiła ustalić jakie wygibasy na parkiecie robią największe wrażenie na kobietach.

W tym celu doktor Lovatt przygotował 15 filmików obrazujących różne style tańca. Wszystkie sekwencje pokazano grupie 55 kobiet, które miały określić które ruchy uważają za najbardziej atrakcyjne, męskie i dominujące.

d3ahr33

Najniższe noty zdobył film przedstawiający nieśmiałego tancerza przestępującego z nogi na nogę. Również mężczyzna co jakiś czas zamaszyście wymachujący rękami niezbyt podobał się oceniającym paniom. Najwyższe noty zyskali natomiast tancerze wykonujący złożone sekwencje dobrze skoordynowanych ruchów.

* Kebab z nieboszczykiem Kebab z nieboszczykiem*

* Szkolenie "wojowników śmierci" Szkolenie "wojowników śmierci"*

d3ahr33

*Męskim okiem... * Zdaniem brytyjskich naukowców na to, jak radzimy sobie na parkiecie miało wpływ stężenie testosteronu, oddziałującego na nas w życiu płodowym. Od poziomu tego hormonu zależy nasza koordynacja i wrodzona płynność ruchów. A zatem umiejętności taneczne ma ten, kto jak to się mówi „wyssał je z mlekiem matki”.

Dla tych, którym natura poskąpiła testosteronu w pierwszej fazie życia, zespół dra Lovatta opracował kilka porad, które mogą poprawić ich szanse na parkiecie. I tak: wszyscy, którzy na parkiecie drobią małymi, nieśmiałymi kroczkami powinni co jakiś czas wykonać kilka zaskakujących, zamaszystych ruchów. Wydadzą się wówczas bardziej dominujący.

d3ahr33

Natomiast ci, którzy w tańcu robią zbyt zamaszyste ruchy i wielkie kroki, powinni co jakiś czas „zamykać” swoją sylwetkę poprzez przyciągniecie kończyn do ciała.

Oczywiście doceniamy pracę brytyjskich naukowców. Sami jednak wyznajemy zasadę, że najbardziej męscy i dominujący mężczyźni nie tańczą w ogóle. No bo czy ktoś widział, żeby na przykład Humphrey Bogart machał rękami na parkiecie? Albo żeby Boguś Linda zamaszyście wirował z partnerką po sali?

Co prawda ostatnio swoich sił w tańcu próbował pierwszy Strong Man Rzeczypospolitej - Pudzian, ale efekt (przypominający nierówną walkę ospałego Goliata ze zwinnym Dawidem) również mu jakoś męskości nie dodał

(eMPi, Kabron)

* Kebab z nieboszczykiem Kebab z nieboszczykiem*

* Szkolenie "wojowników śmierci" Szkolenie "wojowników śmierci"*

d3ahr33
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ahr33