Trwa ładowanie...
d1joxdj
Ciekawostki

Kary śmierci w USA

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kary śmierci w USA
(AFP)
d1joxdj

Stany Zjednoczone są w czołówce krajów, jeśli chodzi o wykonywalność kary pozbawienia życia. Prawie dorównują w tym niedemokratycznym Chinom. Obecnie na śmierci czeka w USA około 4 tysięcy ludzi.

Zazwyczaj czas oczekiwania trwa około dziesięciu lat. Utrzymanie skazańca średnio kosztuję podatników ponad 2, 5 mln dolarów. Skazany na karę śmierci nie musi być osobą pełnoletnia. Karze śmierci podlega 60 rodzajów przestępstw.

ZOBACZ JAK USA POZBAWIA ŻYCIA SKAZANYCH >>

d1joxdj

Sposoby przeprowadzenia egzekucji są różne. Obecnie w 18 stanach zastrzyk z trucizną to jedyna metoda. Winowajca zostaje przypięty do łóżka za pomocą pasów. Reakcje jego organizmu są monitorowane za pomocą specjalnego urządzenia. W jego ciele umieszcza się wenflon za pomocą, którego stopniowo, dożylnie wstrzykuję się truciznę.

Najpierw zostaje on uśpiony, następnie podaję mu się środek zwiotczający mięśnie, a na sam koniec truciznę. Zgon następuje w ciągu paru minut. Po raz pierwszy zastosowano go w roku 1977,w stanie Oklahoma. Uznany została za najbardziej humanitarny, ¾ wszystkich egzekucji odbywa się w ten sposób czytaj więcej...

Zobacz również

* Okrutne tortury w XXI wieku*

* Krwawi hobbyści*

* Gwałcą, niszczą, rabują. Gangi wśród nas! Gwałcą, niszczą, rabują. Gangi wśród nas!*

* Ucieczka z Alcatraz Ucieczka z Alcatraz*

* Morderca i jego żona*

d1joxdj

Podziel się opinią

Share

d1joxdj

d1joxdj