Trwa ładowanie...
rak
27-06-2013 11:32

Każdy facet powinien nosić brodę!

Każdy facet powinien nosić brodę!Źródło: 123RF
d423vgo
d423vgo

W czasie upałów wszyscy mamy tendencję, by zrzucać kolejne warstwy odzieży i robić, co tylko się da, by obniżyć temperaturę własnego ciała. Jednym ze sposobów jest niewątpliwie pozbywanie się włosów - nie bez powodu krótsze męskie fryzury czy nawet wygolone na zero czaszki święcą szczyty popularności właśnie w sezonie wakacyjnym.. Co natomiast z zarostem?

W tej kwestii istnieją dwie opozycyjne szkoły: pierwsza, która zaleca regularnego pozbywania się "grzejącego" twarz owłosienia, i druga - skupiająca facetów, którzy wyznają zasadę, że urlop i żyletka nie mogą iść w parze. Okazuje się, że racja leży po tej drugiej stronie. Broda to idealne rozwiązanie na lato. Chcecie wiedzieć dlaczego?

Rak i alergia boją się brody

Gęsty zarost na podbródku i policzkach to naturalny i, co najważniejsze, niezwykle skuteczny filtr UV. W dodatku zawsze jest na miejscu, nie spłukuje się po wodnych szaleństwach i nie ma maziowatej konsystencji. Według ostatnich badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców z Uniwersytetu Południowego Queensland odpowiednio gęsta broda pochłania aż do 95 procent szkodliwego promieniowania ultrafioletowego, które jest jedną z przyczyn powstawania nowotworów skóry. Broda to dobry pomysł również dla alergików - o ile utrzymujemy ją w czystości, stanowi kolejną barierę chroniącą nos przed dostawaniem się do niego alergenów.

Broda dla staruszka? Niekoniecznie!

Nie chodzi jednak tylko o raka - powszechnie wiadomo, że ekspozycja na promieniowanie słoneczne przyspiesza procesy starzenia się skóry, o czym od lat alarmują dermatolodzy, zniechęcając do opalania. Bo czy za kilkutygodniową apetyczną opaleniznę warto płacić skórą pomarszczoną jak cytryna? Broda pomaga zatem zatrzymać czas, choć uczciwie ostrzegamy tych, którzy chcą zgolić ją przed pierwszym po urlopie dniem w pracy- z białymi plamami możecie wyglądać jak Indianin szykujący się do boju.

d423vgo

Krwawa masakra maszynką do golenia

Nawet jeśli lubisz gładko wygoloną twarz, a broda wygląda twoim zdaniem dobrze tylko na Św. Mikołaju, warto dać skórze twarzy odpocząć - kłopotliwe zacięcia przy goleniu, niedokładne czyszczenie ostrzy czy golenie świeżo opalonej twarzy to jedne z przyczyn uszkodzeń skóry, wysuszenia, powstawania trądziku i kłopotliwych wyprysków. Skóra twarzy szybciej odbuduje naturalną warstwę ochronną i odzyska równowagę, gdy nie będziesz zadręczać jej ostrzem i alkoholową wodą po goleniu.

Czy jest coś bardziej męskiego?

(fot. 123RF)

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że zarówno broda, jak i każdy dłuższy zarost dodają męskości - to dobre rozwiązanie szczególnie dla mężczyzn o delikatnych rysach twarzy, którzy chcą dodać swojemu wyglądowi męskiej zadziorności. Nie oznacza to jednak, że broda ma mieć postać niekontrolowanych kępek kłaków - trzeba o nią dbać i regulować. Jeżeli nie do końca wiecie, jak to należy robić, polecamy nasz krótki poradnik. Panom, którzy nie przepadają za dłuższymi brodami, pozostaje polecić równy "3-dniowy" zarost.

KP/PFi, facet.pl

d423vgo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d423vgo