Trwa ładowanie...

Kolorowe skarpety męskie - hit czy kit?

Kolorowe skarpety to praktyczny i zabawny dodatek, który ożywia stylizacje. Będą pasowały wszystkim, którzy nie boją się zaszaleć z modą. Sprawdź, jak je nosić.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kolorowe skarpety męskie - hit czy kit?
Źródło: iStock.com, fot: Sviatlana Barchan
d2jrix2

Kolorowe skarpety - kiedy wkładać, kiedy nie wkładać?

Przyjęło się, że do klasycznego, eleganckiego garnituru pasują jedynie skromne, jednolite skarpety w ciemnych kolorach. Do czarnego modelu warto więc wkładać czarne, gładkie skarpety, zaś do granatowego - granatowe. Takie połączenia sprawdzają się zawsze, więc będą odpowiednie nie tylko na formalne i uroczyste wydarzenia, ale też na luźniejsze okoliczności, np. spotkania w towarzystwie.

Wielbiciele modowej ekstrawagancji zastępują często zwykłe egzemplarze kolorowymi modelami z wyrazistym printem. To bardzo fajne rozwiązanie na ubarwienie różnych zestawień. Oczywiście takie połączenia nie sprawdzają się zawsze i wszędzie. Tam, gdzie obowiązuje klasyczna elegancja (np. na biznesowym spotkaniu z klientem czy na ślubie), tam pasują zwykłe, skromne dodatki, które się nie wyróżniają. Nie warto przesadzać z oryginalnością, jeśli chce się wyglądać schludnie, poważnie i wiarygodnie.

Kolorowe skarpety - do czego zakładać?

Styliści lansują połączenia kolorowych skarpet z eleganckimi fasonami. Dlatego będą dobrym uzupełnieniem nie tylko jeansów i zwykłej koszulki, ale też sportowej marynarki, codziennej koszuli i materiałowych chinosów. Pasują także do sportowego garnituru z delikatnym deseniem, np. paskami lub kratką, kamizelki oraz nietuzinkowych dodatków w postaci barwnej muchy czy krawata knita.

Przygodę z kolorowymi skarpetami warto zacząć od "spokojniejszych", harmonijnych wzorów, np. kraty, pasków, rombów. Potem można skusić się na bardziej ekstrawaganckie warianty, np. wzory w owoce, zwierzęta lub zabawne napisy.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2jrix2

Podziel się opinią

Share
d2jrix2
d2jrix2