WP

Krawat czy mucha? Jedno i drugie na pewno ci się przyda, tylko okazje się różnią

Krawaty oraz muchy to niezbędne elementy wizytowego zestawienia, więc powinny się znaleźć w szafie każdego mężczyzny. Oto garść wskazówek, jak je dobierać do okazji oraz typu stroju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mucha to świetna alternatywa dla krawata, ale tylko w niektórych sytuacjach wymaga się jej założenia
Mucha to świetna alternatywa dla krawata, ale tylko w niektórych sytuacjach wymaga się jej założenia (Shutterstock.com)
WP

Krawat – kiedy zakładać?

Krawaty wciąż są najczęściej wybieranymi dodatkami do wieczorowego lub dziennego garnituru. Sprawdzają się nie tylko na weselach, ale również w pracy czy nawet na weekendowym spotkaniu ze znajomymi. Krawat krawatowi nierówny. Klasyczne modele, wykonane z jedwabiu, lekko błyszczące i zakończone szpicem, to modele najlepsze na oficjalne okazje. Krawaty wełniane lub dziergane (knity) nadają się do nieformalnych marynarek, flanelowych koszul i jeansów, które nosi się podczas mniej oficjalnych wydarzeń.

WP

Krawat winien sięgać do połowy klamry paska do spodni, mieć odpowiednią szerokość (im klapy marynarki są węższe, tym krawat powinien być cieńszy) oraz odpowiedni kolor (bardziej intensywny niż marynarka). Wedle zasad etykiety nie powinno się go zakładać do koszuli z krótkim rękawem.

WP

Mucha – kiedy zakładać?

Mucha może być bardzo dobrą alternatywą dla krawata nie tylko na formalne, wieczorowe okazje. Świetnie nadaje się też do codziennych stylizacji w połączeniu z wzorzystą koszulą, casualową marynarką czy nawet eleganckim swetrem. Wyróżnia się 3 rodzaje much: motyl, nietoperz i diament. Mucha-motyl oraz mucha-nietoperz nadają się na formalne okazje, przy czym pierwszy typ ma wysokie skrzydełka i półokrągłe zakończenie, natomiast drugi typ – niskie skrzydła i proste zakończenie. Mucha-diament ma trójkątne zakończenia. Przyjęło się, że najlepiej wygląda w stylizacjach nieoficjalnych.

Mucha to obowiązkowy dodatek do bardzo formalnego stroju, składającego się z fraka oraz smokingu. Wedle etykiety biały model zawsze występuje w parze z frakiem, a czarny – ze smokingiem. Te zestawienia jednak nosi się dość rzadko, ponieważ są przeznaczone na wielkie bale.

WP

Szerokość muchy najlepiej jest dopasowywać do szerokości twarzy, a konkretniej do rozstawu oczu (zewnętrzne kąciki). Warto też dobierać do niej poszetkę w tym samym stylu i kolorze, co pozwoli skomponować idealny elegancki strój.

Dobranie odpowiedniego krawata to prawdziwa sztuka Shutterstock.com
Podziel się
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP