Trwa ładowanie...

Krwawy Tattoo Konwent już za nami - zobacz film!

Krwawy Tattoo Konwent już za nami - zobacz film!Źródło: WP/Beata Leszczyńska
d1q5pfw
d1q5pfw

Gdański Tattoo Konwent 2010 już za nami. Konwencja po raz kolejny przyciągnęła wystawców oraz wielbicieli tatuażu z całej Polski oraz spoza granic naszego kraju.

W tym roku organizatorzy również postawili na motyw przewodni imprezy, tym razem był to horror. Stojące tu i ówdzie nagrobki, żywe trupy i filmowi mordercy, snujący się między boksami tatuatorów oraz piękne „martwe” hostessy, podające zimne i ciepłe trunki. To wszystko i wiele innych rzeczy można było podziwiać na drugim zlocie tatuatorów w Gdańsku.

Z upiorną oprawą wizualną idealnie współgrała hala Stoczni Gdańskiej, w której impreza się odbyła. Industrialna sceneria przypominała do złudzenia wielką kotłownię, prosto z filmu „Koszmar z ulicy Wiązów”.

d1q5pfw

Oprócz ponad 70 wystawców z Polski i zza granicy, tatuujących klientów w swoich boksach, organizatorzy zadbali również o inne atrakcje. W Stoczni wręcz roiło się od stoisk z artykułami do piercingu, ubraniami oraz gazetami branżowymi.

ZOBACZ FILM Z KONWENCJI!>>

Zadbano również o to, by osoby, które zawitały na konwencji z nadzieją usłyszenia swojego ulubionego zespołu, nie musiały przepychać się między boksami, tylko po prostu wyszły na zewnątrz. Tam właśnie została ustawiona scena muzyczna i namiot z grillowanymi pysznościami. Do kiełbaski z ognia przygrywały takie gwiazdy jak: Apteka, None, Schizma, Street Chaos, In Vitro, Good Old Days, trójmiejskie – Popsysze i wiele innych.

Na scenie głównej konwentu odbywały się pokazy artystyczne oraz konkursy tatuażu. W sobotę scena gościły dziewczyny z grupy WhiteSlide, które przebrane za żywe trupy wykonały Zombie Dance.

Niedługo po Zombie Dance przyszedł czas na konkursy. Na scenę zostali zaproszeni jurorzy i modele.

d1q5pfw

Konkursy odbyły się w kategoriach:

- tatuaż mały czarno-szary
- tatuaż autorski
- tatuaż duży kolorowy
- kompozycja damska

Po naradzie jury wręczyło tatuatorom nagrody, którymi w tym roku były statuetki ściśle związane z motywem przewodnim konwentu - postaci z horrorów (np. Pinhead lub Freddy Krueger).

Niedługo po wręczeniu nagród przyszedł czas na „gwóźdź programu”, czyli długo wyczekiwany i szokujący pokaz suspension, wykonany przez grupę Hooker Friends. Wszędzie powiało grozą, a pod sceną momentalnie zabrakło miejsca.

d1q5pfw

Około godziny 20 zaczęli zbierać się pod sceną uczestnicy kolejnego, według wielu tatuatorów, najbardziej prestiżowego konkursu konwencji – tatuażu dnia. Wystawcy wysłali na scenę swoich modeli, ozdobionych pracami, które wykonywali cały dzień. Uczestników konkursu było bardzo wielu i jak dowiedzieliśmy się od jurorów – poziom prac był bardzo wysoki.

Nagrody zostały wręczone i wszyscy rozeszli się odpocząć przed niedzielą.

W niedzielę oprócz pokazu breakdance w wykonaniu United Breakers oraz konkursów na najlepsze tatuaże (duży czarno-szary, związany z horrorem, mały kolorowy, tradycyjny oraz tatuaż dnia drugiego), publika głodna mocnych wrażeń niecierpliwie czekała na fireshow w wykonaniu grupy Mamadoo. I nie rozczarowała się. Było na co popatrzeć, dziewczyny wywijały wszystkim co się da, płonącymi parasolkami, prętami, podpalonymi sznurami i piersiami (tak, piersiami).

d1q5pfw

Na terenie konwentu można było również podziwiać różne przejawy sztuki związanej z tatuażem i horrorem. Oprócz wystawy niepokojących obrazów, gdzieniegdzie stały sklepowe manekiny pomalowane aerografem i nagrobki. Na piętrze kompleksu, chętni mogli przyjrzeć się bliżej historycznym eksponatom związanym z tatuażem. Klasyczne przyrządy do tatuowania, stare maszynki, czy choćby zdjęcia zmumifikowanych głów maoryskich wojowników pokrytych tatuażami.

Tegoroczny konwent był wydarzeniem, które na pewno zapadnie nam w pamięć na długo. Niesamowicie przyjazny klimat imprezy i zdecydowanie lepsze rozwiązania logistyczno organizacyjne, sprawiły, że Tattoo Konwent 2010 przerósł swojego poprzednika. Organizatorzy ze studia Pandemonium już zapowiadają kolejną odsłonę. Ma być jeszcze lepiej.

d1q5pfw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q5pfw