Trwa ładowanie...

Latarka do kieszeni. Daleki zasięg i sporo lumenów

Latarka o dużej mocy to nie zwykły gadżet, ale sprzęt niezbędny w każdym domu. Koniec z doświetlania zakamarków fleszem lub ekranem smartfona. Od teraz wszystko ma być jasne.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Latarka do kieszeni. Daleki zasięg i sporo lumenówŹródło: Shutterstock.com
d2iogya
d2iogya

Poniżej znajdziesz kilka latarek, które z powodzeniem spełnią swoje zadanie. Przydadzą się w warsztacie, podczas domowych prac, a także poza domem, na przykład na biwaku.

Latarka do domu, latarnia na biwak

Standardowa latarka przydaje się w wielu sytuacjach, począwszy od awarii prądu, na drobnych naprawach kończąc. Powinna cechować się przede wszystkim dobrym zasięgiem, a także mocą. Niektóre zaawansowane modele mają do dyspozycji kilka stopni natężenia światła, dzięki czemu możesz dostosować je do swoich potrzeb. Na biwaku zamiast oświetlenia punktowego sprawdzi się natomiast latarnia, która rozjaśni wszystko wokół.

Latarka może być używana do nadawania sygnałów świetlnych w alfabecie Morsa Pixabay.com
Latarka może być używana do nadawania sygnałów świetlnych w alfabecie Morsa Źródło: Pixabay.com, fot: Pixabay.com/Josch13

Światło chemiczne - gadżet nie tylko na imprezę

Światło chemiczne składa się z plastikowej, elastycznej obudowy oraz dwóch ukrytych pod nią pojemników na ciecze. Jedną z nich jest nadtlenek wodoru, drugą mieszanina estru kwasu szczawiowego oraz barwnika fluorescencyjnego. Po zgięciu i przełamaniu wewnętrznych pojemników, płyny mieszają się, a światło zaczyna świecić. Światło chemiczne może świecić od kilku minut do nawet 12 godzin. Z biegiem czasu powoli traci swoją intensywność, aż nie wygasną całkowicie.

Ze względu na niską cenę i dużą wytrzymałość w różnych warunkach atmosferycznych światło chemiczne ma różnorakie zastosowanie. Z jednej strony można go używać do oświetlenia namiotu na biwaku czy podczas poruszania się w podziemiach. . Wędkarze mogą używać światła chemicznego jako sygnalizatora ruchu wędki w ciemności, a niekiedy stosuje się je do oznaczania tras i szlaków górskich. Nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć w domu kilka lasek na wypadek awarii prądu. Dają więcej światła niż świece i nie wymagają ciągłej kontroli.

Wikimedia Commons CC BY
Źródło: Wikimedia Commons CC BY

Światło chemiczne jest wodoodporne, niepalne i nietoksyczne. Sprawdzi się podczas silnych deszczy, jak i również pod wodą. Należy jednak pamiętać, że aby pałeczki długo utrzymywały swoje właściwości, nie powinno się ich naświetlać. Dobrze więc mieć kilka takich lasek w plecaku.

Praktyczny brelok - latarka zawsze pod ręką

Alternatywą dla światła chemicznego jest nieco droższa choć równie poręczna latarka na bateryjki. Nie zapewnia tak mocnego światła jak większe i droższe modele i latarnie, ale przyda się podczas drobnych napraw, gdy potrzebujesz strumienia światła skierowanego w konkretną stronę. Niewielki brelok dołączany do kluczy oświetli średniej wielkości pokój czy zaciemnioną ścieżkę, a przy tym jedna bateria starcza na 18 godzin ciągłej pracy.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2iogya
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iogya