Trwa ładowanie...
d3p930r

Lekki laptop, który zabierzesz w podróż. Wybierz sprzęt 2w1

Laptopy czasem bywają za ciężkie i za duże, zwłaszcza jeśli muszą być stale przenoszone. Bardziej poręczne są niewielkie notebooki 2w1, które w jednej chwili mogą stać się tabletem. Poniżej prezentujemy modele z różnych półek cenowych.
Podziel się
Notebooki 2w1 zwykle mają małe przekątne
Notebooki 2w1 zwykle mają małe przekątne (Pixabay.com)
d3p930r

Laptopy 2w1 – hybrydowe i konwertowalne

Niewielkie notebooki 2w1 to specyficzne urządzenia, które wyposażone zostały w dotykowy ekran. Dzięki temu mogą być użytkowane zarówno z klawiaturą, jak i bez niej. Laptopy z funkcją tabletu możemy podzielić na urządzenia hybrydowe oraz urządzenia konwertowalne. Typy hybrydowe posiadają odpinaną klawiaturę, a w korpusie ekranu znajdują się wszystkie niezbędne podzespoły. To sprawia, że sprzęt na pierwszy rzut oka może być postrzegany jako zwykły tablet. Typy konwertowalne z kolei posiadają klawiaturę na stale przytwierdzoną do ekranu, którą można przekręcić o 360 stopni lub użyć jako podpórki pod ekran.

   Materiały prasowe

Cechy laptopów 2w1

d3p930r

Laptopy 2w1 to sprzęt przede wszystkim przeznaczony do użytkowania aplikacji, witryn internetowych czy programów biurowych. Standardowe modele przeważnie wyposażone są w półprzewodnikowe dyski lub moduły eMMC o niewielkich pojemnościach, najczęściej od kilkudziesięciu do kilkuset GB (najdroższe notebooki mogą zawierać dyski o pojemności nawet 1 TB oraz 16 GB RAM-u). Dominują również mobilne wersje procesorów oraz proste zintegrowane układy graficzne. Notebooki 2w1 pozbawione są niektórych funkcji, np. wyjmowanej baterii czy napędu optycznego, który w zasadzie zastępowany jest slotami na karty pamięci. Przekątna tego typu notebooków wynosi najczęściej ok. 11-12 cali, co jest dobrym wyborem do czytania książek czy przeglądania internetu, a czasem nawet grania w niewymagające gry.

   Materiały prasowe

Dla kogo laptopy 2w1?

Te niewielkie i poręczne urządzenia będą świetnym wyborem dla ludzi będących w ciągłym ruchu. Doskonale nadają się więc dla zapalonych podróżników, którzy spędzają długie godziny w autobusie oraz pociągu i chcą mieć dostęp do multimediów w zadowalającej jakości i wielkości. Idealnie sprawdzą się też do pracy zdalnej, gdzie komfort i wydajność są kluczowe.

d3p930r

Podziel się opinią

Share

d3p930r

d3p930r