Trwa ładowanie...

Lekki laptop, który zabierzesz w podróż. Wybierz sprzęt 2w1

Laptopy czasem bywają za ciężkie i za duże, zwłaszcza jeśli muszą być stale przenoszone. Bardziej poręczne są niewielkie notebooki 2w1, które w jednej chwili mogą stać się tabletem. Poniżej prezentujemy modele z różnych półek cenowych.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Lekki laptop, który zabierzesz w podróż. Wybierz sprzęt 2w1Źródło: Pixabay.com
d3rxizn
d3rxizn

Laptopy 2w1 – hybrydowe i konwertowalne

Niewielkie notebooki 2w1 to specyficzne urządzenia, które wyposażone zostały w dotykowy ekran. Dzięki temu mogą być użytkowane zarówno z klawiaturą, jak i bez niej. Laptopy z funkcją tabletu możemy podzielić na urządzenia hybrydowe oraz urządzenia konwertowalne. Typy hybrydowe posiadają odpinaną klawiaturę, a w korpusie ekranu znajdują się wszystkie niezbędne podzespoły. To sprawia, że sprzęt na pierwszy rzut oka może być postrzegany jako zwykły tablet. Typy konwertowalne z kolei posiadają klawiaturę na stale przytwierdzoną do ekranu, którą można przekręcić o 360 stopni lub użyć jako podpórki pod ekran.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Cechy laptopów 2w1

Laptopy 2w1 to sprzęt przede wszystkim przeznaczony do użytkowania aplikacji, witryn internetowych czy programów biurowych. Standardowe modele przeważnie wyposażone są w półprzewodnikowe dyski lub moduły eMMC o niewielkich pojemnościach, najczęściej od kilkudziesięciu do kilkuset GB (najdroższe notebooki mogą zawierać dyski o pojemności nawet 1 TB oraz 16 GB RAM-u). Dominują również mobilne wersje procesorów oraz proste zintegrowane układy graficzne. Notebooki 2w1 pozbawione są niektórych funkcji, np. wyjmowanej baterii czy napędu optycznego, który w zasadzie zastępowany jest slotami na karty pamięci. Przekątna tego typu notebooków wynosi najczęściej ok. 11-12 cali, co jest dobrym wyborem do czytania książek czy przeglądania internetu, a czasem nawet grania w niewymagające gry.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dla kogo laptopy 2w1?

Te niewielkie i poręczne urządzenia będą świetnym wyborem dla ludzi będących w ciągłym ruchu. Doskonale nadają się więc dla zapalonych podróżników, którzy spędzają długie godziny w autobusie oraz pociągu i chcą mieć dostęp do multimediów w zadowalającej jakości i wielkości. Idealnie sprawdzą się też do pracy zdalnej, gdzie komfort i wydajność są kluczowe.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3rxizn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3rxizn