Trwa ładowanie...
d106x1t

Libido – dlaczego spada? Jak zwiększyć libido?

Spadek libido to coraz częstsza przypadłość wielu mężczyzn. Nie warto jednak dramatyzować z tego powodu, gdyż istnieją niezawodne sposoby na zwiększenie libido.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seks w różnych miejscach i pozycjach zwiększa poziom libido
Seks w różnych miejscach i pozycjach zwiększa poziom libido (Pixabay.com, Fot: stokpic)
d106x1t

Libido – co to jest?

Libido to inaczej popęd seksualny. Nazwa "libido" została wymyślona przez słynnego twórcę psychoanalizy – Zygmunta Freuda, który zastanawiał się, jak fachowo określić ochotę na seks. Freud interpretował jednak libido jako rodzaj energii. Natomiast po łacinie libido to po prostu "żądza".

Przyczyny spadku libido

Przyczyny spadku libido mogą być różne. Najczęściej niskie libido u mężczyzn jest związane z pracą. Mężczyźni, którzy wykonując swój zawód są narażeni na przewlekły stres i mają nadmiar obowiązków, częściej mają problemy w tym zakresie.

d106x1t

Powody niskiego libido są także związane z zaniedbanym organizmem. Niedostateczna ilość dostarczanych witamin, jedzenie fast foodów, a w związku z tym nadwaga – wszystko to może mieć znaczący wpływ na popęd seksualny u mężczyzny.

Spadek libido może też wynikać bezpośrednio z psychiki. Ma ona szczególne znaczenie w przypadku mężczyzn o niskiej samoocenie. Osoby, którym brakuje pewności siebie, mają zwykle bardzo niskie libido i potrafią wręcz unikać seksu z obawy, że nie sprostają oczekiwaniom partnerki.

Jak zwiększyć libido u mężczyzny?

Sposoby na zwiększenie libido u mężczyzny są bardzo różne. Na początek warto wybrać jedynie kilka metod, które uzupełnią luki w codziennym trybie życia danej osoby.

d106x1t

Przykład? Mężczyzna, który większość dnia przesiaduje w zamkniętych, ciemnych pomieszczeniach, powinien w wolnych chwilach próbować jak najczęściej przebywać na słońcu. Słońce nie tylko pomaga produkować cenną witaminę D, ale również spowalnia wytwarzanie przez organizm melatoniny – a im mniej melatoniny, tym wyższy poziom libido.

Libido a dieta

Dieta to jeden z najważniejszych czynników, który odpowiada za to, jak wysokie jest męskie libido. Klucz do podniesienia libido to kwasy omega-3, które można znaleźć w łososiu i wielu innych rybach. Warto jednak pamiętać, że wędzone ryby zawierają o wiele mniej kwasów omega-3 niż np. ryby gotowane na parze – dlatego lepiej wybrać tę drugą formę przyrządzania posiłku.

Pomocna w zwalczaniu niskiego libido bywa witamina B1, zwana czasem witaminą na potencję. Jej źródła to chociażby nasiona roślin strączkowych, jak również wieprzowina.

Libido – seks

Mężczyźni, którzy zadają sobie pytanie, jak podnieść libido, często nie zdają sobie sprawy, że przyczyną jego spadku mogą być po prostu złe nawyki w łóżku. Pary wybierające wciąż te same pozycje seksualne w końcu zetkną się z problemem braku libido.

Dlatego warto pomyśleć, jak urozmaicić swoje życie erotyczne, by częściej mieć ochotę na seks. Pomóc w zwiększeniu libido mogą na przykład gadżety erotyczne, których nie należy się wstydzić. Niezbyt krępującą, a przy tym skuteczną metodą podnoszącą popęd seksualny jest zwłaszcza stosowanie rozmaitych olejków.

d106x1t

Podziel się opinią

Share
d106x1t
d106x1t