ycipk-1s6lf5

Libido – dlaczego spada? Jak zwiększyć libido?

Spadek libido to coraz częstsza przypadłość wielu mężczyzn. Nie warto jednak dramatyzować z tego powodu, gdyż istnieją niezawodne sposoby na zwiększenie libido.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seks w różnych miejscach i pozycjach zwiększa poziom libido
Seks w różnych miejscach i pozycjach zwiększa poziom libido (Pixabay.com, Fot: stokpic)
ycipk-1s6lf5

Libido – co to jest?

Libido to inaczej popęd seksualny. Nazwa "libido" została wymyślona przez słynnego twórcę psychoanalizy – Zygmunta Freuda, który zastanawiał się, jak fachowo określić ochotę na seks. Freud interpretował jednak libido jako rodzaj energii. Natomiast po łacinie libido to po prostu "żądza".

Przyczyny spadku libido

ycipk-1s6lf5

Przyczyny spadku libido mogą być różne. Najczęściej niskie libido u mężczyzn jest związane z pracą. Mężczyźni, którzy wykonując swój zawód są narażeni na przewlekły stres i mają nadmiar obowiązków, częściej mają problemy w tym zakresie.

Powody niskiego libido są także związane z zaniedbanym organizmem. Niedostateczna ilość dostarczanych witamin, jedzenie fast foodów, a w związku z tym nadwaga – wszystko to może mieć znaczący wpływ na popęd seksualny u mężczyzny.

Spadek libido może też wynikać bezpośrednio z psychiki. Ma ona szczególne znaczenie w przypadku mężczyzn o niskiej samoocenie. Osoby, którym brakuje pewności siebie, mają zwykle bardzo niskie libido i potrafią wręcz unikać seksu z obawy, że nie sprostają oczekiwaniom partnerki.

ycipk-1s6lf5

Jak zwiększyć libido u mężczyzny?

Sposoby na zwiększenie libido u mężczyzny są bardzo różne. Na początek warto wybrać jedynie kilka metod, które uzupełnią luki w codziennym trybie życia danej osoby.

Przykład? Mężczyzna, który większość dnia przesiaduje w zamkniętych, ciemnych pomieszczeniach, powinien w wolnych chwilach próbować jak najczęściej przebywać na słońcu. Słońce nie tylko pomaga produkować cenną witaminę D, ale również spowalnia wytwarzanie przez organizm melatoniny – a im mniej melatoniny, tym wyższy poziom libido.

Libido a dieta

ycipk-1s6lf5

Dieta to jeden z najważniejszych czynników, który odpowiada za to, jak wysokie jest męskie libido. Klucz do podniesienia libido to kwasy omega-3, które można znaleźć w łososiu i wielu innych rybach. Warto jednak pamiętać, że wędzone ryby zawierają o wiele mniej kwasów omega-3 niż np. ryby gotowane na parze – dlatego lepiej wybrać tę drugą formę przyrządzania posiłku.

Pomocna w zwalczaniu niskiego libido bywa witamina B1, zwana czasem witaminą na potencję. Jej źródła to chociażby nasiona roślin strączkowych, jak również wieprzowina.

Libido – seks

ycipk-1s6lf5

Mężczyźni, którzy zadają sobie pytanie, jak podnieść libido, często nie zdają sobie sprawy, że przyczyną jego spadku mogą być po prostu złe nawyki w łóżku. Pary wybierające wciąż te same pozycje seksualne w końcu zetkną się z problemem braku libido.

Dlatego warto pomyśleć, jak urozmaicić swoje życie erotyczne, by częściej mieć ochotę na seks. Pomóc w zwiększeniu libido mogą na przykład gadżety erotyczne, których nie należy się wstydzić. Niezbyt krępującą, a przy tym skuteczną metodą podnoszącą popęd seksualny jest zwłaszcza stosowanie rozmaitych olejków.

Polub WP Facet
ycipk-1s6lf5
ycipk-1s6lf5
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1s6lf5