Qaqwqwrqw

Maczeta, toporek, a może coś innego. Duży sprzęt na wyprawę

Pakując się na wyprawę survivalową przede wszystkim musisz myśleć o tym, aby w możliwie jak najmniejszym plecaku zmieścić jak najwięcej sprzętu. Wzięcie ze sobą piły czy pełnowymiarowego toporka czasem nie wchodzi w grę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dobra saperka może uratować skórę
Dobra saperka może uratować skórę (Shutterstock.com)
Qaqwqwrqw

Wtedy trzeba improwizować. Przygotowaliśmy zestaw narzędzi wielofunkcyjnych, które przydadzą się podczas podstawowych czynności obozowych. Rozpalanie ognia, przygotowywanie stosu, budowa prowizorycznego schronienia czy wykonywanie prostych napraw będą o wiele łatwiejsze, jeśli będziesz do tego odpowiednio przygotowany.

Saperko-siekiero-piła

Qaqwqwrqw

Największym problemem, z jakim borykają się survivalowcy jest ciągły brak miejsca w plecaku. Stojąc przed perspektywą kilkudniowego wyjazdu w dzicz wielu mniej doświadczonych traperów postawi na większe zapasy żywności niż dodatkowe narzędzia. Oczywiście możesz się bez nich obyć, ale na dłuższą metę przyda ci się coś więcej niż sprawdzony nóż. Tak oto zabierając ze sobą praktyczną saperkę, możesz pozbywać się na bieżąco organicznych resztek żywności, po prostu je zakopując. Dzięki temu znacznie zmniejszysz liczbę toreb ze śmieciami, które przywieziesz ze sobą do domu.

Shutterstock.com
Podziel się

Saperka może pełnić o wiele więcej funkcji. Czerpak z zaostrzoną lub ząbkowaną krawędzią dobrze sprawdzi się jako piła lub siekiera. Trzonek wykonany z wysokiej jakości odpornego materiału może pełnić rolę dźwigni, a spłaszczenie przy nasadzie sprawia, że użyjesz go również jako młotka, chociażby po to, by wbić w twardy grunt namiotowe śledzie.

Qaqwqwrqw

Maczeta i nie tylko

Maczeta zwykle przydaje się tam, gdzie trzeba użyć siły. Cięcie grubych gałęzi, przedzieranie się przez chaszcze, krzaki i pokrzywy czy nawet struganie patyków na ognisko będzie o wiele lżejsze, niż w przypadku użycia noża. Ciekawym rozwiązaniem jest również kukri. Broń, która po raz pierwszy używana była przez nepalskich górali ma charakterystyczny, esowaty kształt ostrza i jest stosunkowo lekka. Nie traci przy tym nic ze swojej wytrzymałości.

Qaqwqwrqw

Kukri ma również jedną zasadniczą zaletę. Nóż jest o wiele mniejszy niż maczeta, dzięki czemu łatwiej schować go w plecaku. Chodzenie po polu namiotowym lub lesie z ogromnym nożem przytroczonym do pasa może wzbudzić małą sensację i z pewnością nie będzie wzbudzać zaufania wśród spotkanych osób.

Shutterstock.com
Podziel się
Qaqwqwrqw

Operuj narzędziami bez problemu

Pamiętaj, że przy użyciu tego typu narzędzi liczy się również pewny chwyt. Dlatego zadbaj też o dobre rękawice. Muszą być jednocześnie na tyle grube, by zapobiegać odciskom, jak również odpowiednio cienkie, by umożliwiały wykonywanie nawet najbardziej precyzyjnych czynności. Powyższe rękawice wzmocniono w miejscach, które najczęściej ulegają przetarciu, dzięki czemu są niezwykle wytrzymałe. Mając je na rękach możesz również swobodnie pisać czy nawet operować drobnymi narzędziami. Sprawdzą się więc nie tylko podczas survivalu, ale również w warsztacie.

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw