Maj bardzo rowerowy

Choć pogoda nas nie rozpieszcza maj jest naprawdę rowerowy. 21 polskich miast i gmin realizuje kampanię społeczną według gdańskiego pomysłu. Czwarta edycja „Rowerowego Maja” trwa w najlepsze, a dzieci ochoczo dojeżdżają do szkół i przedszkoli na rowerach, hulajnogach i rolkach.

Maj bardzo rowerowy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.05.2017 17:49

Liczba uczestników z roku na rok rośnie od 2 tys. w 2014 roku do blisko 160 tys. potencjalnych uczestników w 2017 roku. W czwartej edycji kampanii uczestniczą również: Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Gdynia, Rybnik, Tychy, Elbląg, Płock, Zamość, Tczew, Sopot, Skawina, Żukowo, Wadowice, Włodawa, Puck, Kalety, Nowy Dwór Gdański oraz Cedry Wielkie. Miasto Warszawa realizuje Rowerowy Maj już po raz trzeci, a Cedry Wielkie są pierwszą gminą wiejską w projekcie.
- Rowerowy Maj jest taką małą, ale dużą rzeczą. Pomysł na Rowerowy Maj jest bardzo prosty w swej istocie, a budzi wielkie emocje – powiedział Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta Gdańska, inaugurując kampanię na targach BIKE FESTIWAL.
Pozytywne emocje i porcja endorfin towarzyszą dzieciom przez cały aktywnie rozpoczęty dzień. Formuła „Rowerowego Maja” sprawdza się wszędzie. W miastach i szkołach, które w zabawie uczestniczą po raz pierwszy, frekwencja także jest imponująca. W pobliżu szkół i przedszkoli widać dzieci na hulajnogach i rowerach, stojaki rowerowe przy szkolnych zabudowaniach przeżywają prawdziwe oblężenie, a szatnie i pomieszczenia gospodarcze zamieniają się w „przechowalnie” hulajnóg.

Obraz
© Materiały prasowe

Już 17 maja poznamy wyniki cząstkowe. Doświadczenia z poprzednich edycji pokazują, że ich ogłoszenie dodatkowo motywuje całe klasy i szkoły do zwiększenia wysiłków. Dzieci motywują się nawzajem, jednocześnie zachęcając rodziców do zdrowych zachowań transportowych.
Zasady kampanii
Celem „Rowerowego Maja” jest promocja zdrowego stylu życia oraz komunikacji rowerowej w szkołach podstawowych i przedszkolach.
Za każdy przyjazd dzieci otrzymują naklejki, które wklejają do imiennych „rowerowych książeczek” oraz na klasowy lub grupowy plakat. Nauczyciele prowadzą ewidencję aktywnych dojazdów w interaktywnym rowerowym dzienniku klasowym.

Obraz
© Materiały prasowe

Najbardziej aktywni uczniowie i przedszkolaki otrzymają nagrody rzeczowe, najbardziej aktywne klasy i grupy przedszkolne ciekawie spędzą czas w centrach nauki i rozrywki, a szkoły i przedszkola, które odnotowały największy odsetek aktywnych dojazdów w stosunku do liczby uczniów, otrzymają nagrody pieniężne.

Więcej informacji o kampanii dostępnych jest na stronie www.rowerowygdansk.pl oraz na stronie Facebook: Rowerowy Maj.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)