WP

Marynarki w promocji. Do dziennych i wieczorowych stylizacji

Dopasowana marynarka świetnie podkreśla sylwetkę i muskulaturę, a ponadto jest tak uniwersalna, że można ją nosić i do spodni garniturowych, i do jeansów. Poniżej prezentujemy kilka egzemplarzy w promocji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marynarka to elegancki ubiór, nadający się na wszelkie formalne okazje
Marynarka to elegancki ubiór, nadający się na wszelkie formalne okazje (iStock.com, Fot: iStock)
WP

Marynarka – jaką wybrać?

Marynarka powinna być dopasowana do wymiarów osoby noszącej oraz okoliczności. Przy doborze rozmiaru należy zwrócić uwagę na klika aspektów, między innymi na długość i szerokość korpusu oraz długość rękawów. Odpowiednio dobrany egzemplarz sięga do połowy bioder i zasłania nieco pośladki, jest również na tyle szeroki, że po zapięciu guzika nie tworzy przy brzuchu charakterystycznej harmonijki, która świadczy o zbyt opiętym kroju. Guzik marynarki powinien znajdować się na wysokości talii.

WP

Jeśli chodzi o długość rękawów, to zasada jest prosta: jego dolna linia powinna być położona wyżej aniżeli mankiet koszuli (mankiet zawsze winien wystawać poza rękaw) i znajdować się ok. 1-2 cm powyżej przegubu. Warto też przyjrzeć się ramionom. Zwykle producenci doszywają do nich poduszki, które mają za zadanie usztywnić materiał i podkreślić ich linię. Jeśli sięgają jednak za daleko, wówczas tworzą nieestetyczne załamania, które może wyeliminować krawiec.

WP

Warto też spojrzeć na klapy oraz kołnierz. Kołnierz marynarki winien ściśle przylegać do kołnierza koszuli, jednak dobrze jest, jeśli materiał tego drugiego elementu będzie lekko wystawał. Klapy marynarki zaś, wedle klasycznych standardów męskiej mody, powinny mieć co najmniej 7 cm szerokości, co pozwala zachować proporcje.

Marynarka – na jakie okazje?

WP

Marynarka może być casualowa oraz elegancka. Pierwszy typ nadaje się do zestawów niezbyt formalnych, ale wciąż eleganckich. Można ją nosić do jeansów, spodni materiałowych lub spodni sportowych garniturów. Świetnie wygląda zarówno z koszulą, jak i z dopasowanym t-shirtem. Marynarka elegancka zaś zwykle występuje w duecie ze spodniami, tworząc klasyczny garnitur, który jest odpowiedni na formalne i wieczorowe, uroczyste okazje. Taki model może być również wykorzystany do stworzenia zestawu koordynowanego.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP