Trwa ładowanie...
dtjac07
Hobby

Mężczyźni dwukrotnie częściej niż kobiety regularnie uprawiają sport

Dwukrotnie więcej mężczyzn niż kobiet regularnie ćwiczy - wynika z najnowszego brytyjskiego badania, o którym informuje pismo "Sport Review". Od dzieciństwa sport regularnie uprawiał jeden na trzech panów i tylko jedna na sześć pań, wyliczyli badacze.
Share
Mężczyźni dwukrotnie częściej niż kobiety regularnie uprawiają sport
Źródło: Shutterstock.com
dtjac07

Co więcej, trzy piąte kobiet przyznało, że nigdy regularnie nie ćwiczyło, podczas gdy w grupie panów odsetek ten był dwukrotnie mniejszy.

"Uprawiając sport nie tylko wpływamy na długotrwałą poprawę zdrowia, kondycji i samopoczucia. W trakcie aktywności fizycznej rozwijamy również takie cechy, jak komunikacja, umiejętność pracy zespołowej, pewność siebie, które sprzyjają znalezieniu pracy" - podkreśla Ciaran Bird dyrektor marketingu firmy CBRE UK, która zleciła badanie. Przeprowadzono je wśród 2000 dorosłych osób z Wielkiej Brytanii.

Ujawniło ono również, że przeciętna regularnie ćwicząca kobieta robi to średnio 48 razy rocznie, podczas gdy przeciętny aktywny mężczyzna - 65 razy w roku.

Zdaniem autorów pracy, przyczyn tych dysproporcji między płciami może być kilka, m.in. to, że dziewczynek wciąż nie zachęca się do tego, by znalazły sobie aktywne, sportowe hobby. Innym powodem może być odczuwanie przez kobiety większego skrępowania podczas ćwiczeń poza domem. Wówczas rozwiązaniem może być ćwiczenie w grupie przyjaciół, zachęcają autorzy badania.

dtjac07

Podziel się opinią

Share
dtjac07
dtjac07