Trwa ładowanie...

Mężczyźni żyją krócej, ale dłużej są aktywni seksualnie

Mężczyźni żyją krócej, ale dłużej są aktywni seksualnieŹródło: Jupiterimages
dpq1bgn

Choć kobiety żyją przeciętnie dłużej od mężczyzn, ich aktywność seksualna po 55 roku życia trwa średnio o prawie pięć lat krócej - informuje "British Medical Journal", powołując się na wyniki badań przeprowadzonych przez Stacy Tessler Lindau i Natalię Gavrilovą z Uniwersytetu Chicago na podstawie sondaży dotyczących 6 tys. Amerykanów.

55-letni mężczyzna ma przed sobą około 15 lat aktywności seksualnej, podczas gdy kobieta w tym wieku - 10,5 roku. Decydujące znaczenie ma dobry stan zdrowia. Osoby zdrowe, w starszym wieku są zainteresowane seksem dwa razy częściej niż chore czy słabego zdrowia i uprawiają seks co najmniej raz w tygodniu.

Bardzo dobre zdrowie zapewnia dodatkowe 5 do 7 lat seksu mężczyznom - jednak w przypadku kobiet jest to tylko 3 do 6 lat.

dpq1bgn

Największe różnice między płciami zanotowano w grupie od 75 do 85 roku życia - seksualną aktywność deklarowało w niej 38,9 procent kobiet i 16,8 procent mężczyzn. Kolejne 41,2 procent mężczyzn było zainteresowanych seksem, podczas gdy wśród kobiet - 1,4 procent.

Zdaniem autorek badań duży wpływ na ich wyniki może mieć to, że we wszystkich grupach wiekowych trzy czwarte mężczyzn miało partnerki, podczas gdy partnera miało tylko 2/3 kobiet między 25 a 54 rokiem życia, a w wieku 75 i więcej lat - około 40 procent. Kobiety żyją bowiem dłużej i zwykle wiążą się ze starszymi od siebie mężczyznami, poza tym życie seksualne nie jest dla nich tak ważne, jak dla mężczyzn.

_ (PAP)_

dpq1bgn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpq1bgn