Trwa ładowanie...

Międzynarodowe zawody w pływaniu... nago!

Share
Międzynarodowe zawody w pływaniu... nago!
Źródło: AFP
d14sr2f

Są takie zawody pływackie, które przemówią do każdego faceta uprzedzonego do wszystkich sportów z wyjątkiem piłki nożnej. Zawody odbywają się tak samo. Są zawodnicy, kibice i basen. Jedyną różnicą jest to, że wszyscy są... nadzy!

Historia nagich zawodów pływackich sięga 1971 roku, kiedy po raz pierwszy zawodnicy bez strojów ścigali się w basenie. W nagiej olimpiadzie wzięli wtedy udział zawodnicy z ośmiu krajów: Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Holandii, Belgii i Szwajcarii.

Brytyjska dziennikarka, Jessica Hatcher, postanowiła przyjrzeć się bliżej nagiej olimpiadzie i spróbować zrozumieć co tak fascynuje ludzi w pływaniu nago. Jessica stanęła przed nie lada wyzwanie, bowiem organizatorzy pozwolili jej na wejście pod jednym warunkiem... musi również się rozebrać.

d14sr2f

Żeby dobrze zbadać temat, dziennikarka zdecydowała wziąć udział w zawodach golasów. Jak sama mówi, nienawidzi występować publicznie, ale Wielka Brytania jej potrzebuje.

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external}

d14sr2f

Na początku Jessica wstydziła się nagości. Kiedy jednak uświadomiła sobie, że tylko ona stoi jeszcze w ręczniku zrobiło jej się podwójnie głupio. Jak sama uznała: "Czuję dziwne uczucie lekkości. Nosząc bikini zawsze wciągam brzuch i poprawiam ułożenie piersi. Teraz, gdy jestem naga, nie ma nic do poprawiania” - czytamy w "Dzienniku".

Oprócz czepków na głowach uczestnicy są ubrani dokładnie tak samo, czyli wcale. Ich upodobania są również podobne, każdy ceni sobie dotyk wody na nagiej skórze oraz brak ograniczających i opinających ciało ubrań.

37-letni uczestnik, konsultant obrotu nieruchomościami twierdzi, że naturyzmu nie można zrozumieć, trzeba go spróbować. "Pływanie nago jest najbardziej naturalną rzeczą, jaka można zrobić” - dodaje.

d14sr2f

Możemy tylko dodać, że głęboko ubolewamy nad tym, że kanały sportowe nie transmitują takich zawodów. W końcu dzięki naturystom zawody w pływaniu stają się wyjątkowo ciekawe. Pomyśleć co by zrobili z łyżwiarstwem figurowym!

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external}

d14sr2f

Podziel się opinią

Share
d14sr2f
d14sr2f