Trwa ładowanie...
05-09-2008 14:36

Morderca i jego żona

Morderca i jego żonaŹródło: AFP
dgij962
dgij962

* UWAGA! TEKST TYLKO DLA DOROSŁYCH * W 1990 roku Karla Homolka zaręczyła się z przystojnym i majętnym księgowym Paulem Bernardo. Była przekonana, że wygrała los na loterii, bo złapanie takiego faceta nie jest przecież takie łatwe. Paul był bowiem nie tylko przystojny i majętny, ale i doskonały w łóżku. Karla tak bez pamięci "wsiąkła" w Paula, że gotowa była spełnić każdą jego, nawet szokującą, zachciankę.

Zachcianki miał rzeczywiście szokujące i zdążyła je poznać przez kilka lat ich znajomości. Choć zdarzało się, że ją zaskakiwał, lecz i wtedy nie wahała się spełniać jego oczekiwań. Gdy więc Paul przekonał się, że to nie on będzie jej pierwszym i zażądał "ofiarowania" mu w zamian dziewictwa jej młodszej siostry - Tammy, zgodziła się bez wahania. Miało się to odbyć bez świadomego udziału Tammy, którą Karla miała odurzyć środkiem do znieczulania zwierząt. Miała do niego dostęp, bowiem pracowała wtedy w klinice weterynaryjnej. Cała akcja miała być, również na żądanie Paula, sfilmowana.

23 grudnia 1990 roku Paul spoił Tammy drinkami doprawionymi jakimś narkotykiem. Wszystko działo się w domu Karli i kiedy domownicy poszli już spać, a Tammy była prawie nieprzytomna, Karla i Paul przystąpili do akcji. Czyli do zwyczajnego gwałtu. Paul nastawił kamerę i zgwałcił Tammy; Karla w tym czasie trzymała haloten – środek, który zorganizowała w celu pozbawienia siostry przytomności – przy jej twarzy.

Gdy Paul skończył, nakłonił Karlę do "zabawy" z siostrą, a sam wszystko filmował. Tammy zaczęła jednak w pewnym momencie wymiotować, a następnie dławić się wymiocinami. Straciła przytomność, a wtedy Karla i Paul widząc, że nie dadzą rady jej uratować, pospiesznie ją ubrali i wezwali pogotowie. Udało im się wszystkich przekonać, że do śmierci Tammy doszło zupełnie przypadkowo czytaj więcej...

dgij962

*Robin Hood XXI. wiekuRobin Hood XXI. wieku*

* Ucieczka z Alcatraz Ucieczka z Alcatraz*

UWAGA! TEKST TYLKO DLA DOROSŁYCH

Karla nie do końca wiedziała, z kim się wiąże. Paul pochodził bowiem z wyjątkowo toksycznej rodziny. Jego matka, Marylin, została adoptowana przez niezłego prawnika, który starał się jak najbardziej sterować jej życiem. W wyniku tego wyszła za mąż za Kennetha, pochodzącego również z toksycznej rodziny – jego ojciec znęcał się nad żoną i dziećmi. Kandydata, którego sobie sama wybrała jej przybrany ojciec odrzucił.

dgij962

Jak się okazało, Kenn był taki sam, jak jego ojciec – znęcał się nad Marylin. Długo tego nie wytrzymała i wkrótce po urodzeniu dziecka uciekła do chłopaka, którego odrzucił jej ojciec. Życie pod kontrolą przybranego ojca i przepełniony przemocą epizod z Kennem nie pozostały jednak bez śladu. Marylin się chorobliwie roztyła, by w końcu zarzucić całkowicie zajmowanie się domem i dziećmi. Jej azylem stał się malutki pokoik w piwnicy, gdzie mogła spokojnie oddawać się swojej prawdziwej namiętności – jedzeniu.

Po Paulu jednak nie było nic widać, był wzorowym, uśmiechniętym uczniem. Jego towarzyskie układy, także z dziewczętami, były wręcz idealne. Zmienił się, kiedy Marylin wyjawiła mu, kto jest jego biologicznym ojcem. Paul znienawidził i ją, i swojego przybranego ojca. Kiedy zaś poszedł do collegu, zupełnie się zmienił. W miejsce idealnych układów z dziewczętami pojawiło się chore zamiłowanie do brutalnego analnego seksu oraz do publicznego bicia i poniżania dziewczyn, które udawało mu się poderwać.

Paul koniecznie chciał zdobyć dużą kasę. Jeszcze w collegu szmuglował więc papierosy przez granicę amerykańsko-kanadyjską. Pozwalało mu to żyć tak, jak sobie wymarzył. Kiedy jeszcze do kompletu poznał po ukończeniu collegu Karlę, jego szczęście nie miało granic. Ich wzajemna fascynacja była niemal obsesyjna. Karli nie zraziło do niego nawet to, że przyznał jej się do tego, że jest gwałcicielem. Uznała, że jest to za ekscytujące czytaj więcej...

dgij962

*Robin Hood XXI. wiekuRobin Hood XXI. wieku*

* Ucieczka z Alcatraz Ucieczka z Alcatraz*

UWAGA! TEKST TYLKO DLA DOROSŁYCH

Paul gwałcił swoje ofiary w taki sam sposób. Dopadał je po wyjściu z autobusu, rzucał na ziemię i brutalnie gwałcił analnie, przez cały czas mówiąc jej do ucha rozmaite świństwa. Przez niecałe dwa lata zgwałcił w ten sposób jedenaście kobiet. Policja była w sumie bezradna, bo zszokowane ofiary potrafiły podać jedynie bardzo ogólnikowy rysopis sprawcy. Karla, po tym jak Paul przyznał się do swojego zboczonego upodobania, wiedziała o gwałtach, a nawet była świadkiem kilku. Z kamerą w ręce. Byłą do tego stopnia zafascynowana Paulem i tak bardzo chciała spełniać jego nawet najbardziej zwyrodniałe zachcianki, że nic się dla niej nie liczyło.

dgij962

Paul obwiniał ją o śmierć Tammy – był wściekły, że nie będzie mógł jej więcej razy wykorzystać. Karla podarowała mu więc prezent ślubny na jego miarę. Spośród swoich przyjaciółek wybrała dziewicę łudząco podobną do Tammy i oszołomiwszy ją narkotykami "podarowała" ją Paulowi. Ten był wniebowzięty – najpierw kazał Karli zabawić się z nieprzytomną dziewczyną, a następnie sam ją brutalnie zgwałcił. Na swój ulubiony sposób czyli analnie. Wszystko oczywiście sfilmowali. Rano ofiara był tak nieprzytomna, że nie tylko nie pamiętała, że poprzedniego wieczoru już poznała Paula, ale i nie zdawała sobie sprawy z tego, że została zgwałcona.

W kilka dni później odbył się ślub pary, która rychło zaczęła swoją zbrodniczą działalność. Zaczęło się od czternastolatki, którą Paul porwał sprzed jej domu. Przywiózł ją do domu, rozebrał, związał i sfilmował. Kiedy Karla się obudziła zrealizowali swój scenariusz: najpierw lesbijskie pieszczoty, potem brutalny analny gwałt. Dziewczyny nie puścili jednak wolno – zamordowali ją, a ciało pocięte piłą mechaniczną wrzucili do jeziora czytaj więcej...

dgij962

*Robin Hood XXI. wiekuRobin Hood XXI. wieku*

* Ucieczka z Alcatraz Ucieczka z Alcatraz*

UWAGA! TEKST TYLKO DLA DOROSŁYCH

Potem zabójcza para zaczęła wspólnie wyszukiwać ofiary. Tak Karla i Paul dopadli nastolatkę mieszkającą w ich sąsiedztwie. Mimo, że starała się "współpracować" z oprawcami w nadziei, że uda jej się uniknąć najgorszego i spełniała wszystkie, nawet najbardziej wyuzdane zachcianki Paula, to jednak jej nagie ciało w kilka dni po zniknięciu znaleziono w kanale. Wszystko, co się z nią działo, oprócz śmierci, zostało sfilmowane. Policja nie połączyła tej sprawy z zabójstwem czternastolatki, bo tym razem Paul i Karla nie pocięli zwłok na kawałki.

dgij962

Policja cały czas prowadziła zakrojone na szeroką skalę śledztwo w sprawie brutalnych gwałtów. Podobieństwa jedenastu gwałtów wskazywały na to, że dopuścił się ich jeden sprawca. W gronie podejrzanych, których wyłoniono na podstawie portretu pamięciowego, znalazł się także Paul. Wskazywały na niego także zeznania jednej ze zgwałconych kobiet, która mimo szoku dość dobrze zapamiętała sprawcę. Pewną wskazówką było też zgłaszanie na policji przez byłą dziewczyną Paula brutalnych gwałtów, jakich się na niej dopuszczał, a także poniżeń psychicznych, jakich od niego doświadczała. Policja jednak nie wiązała początkowo jej zgłoszeń z gwałtami.

Paula wezwano w końcu na przesłuchanie. Zrobił na policjantach bardzo korzystne wrażenie – był miły i opanowany. Mimo to pobrano od niego próbki krwi i śliny. Podobnie jak od 230 innych mężczyzn, próbka Paula znalazła się wśród pięciu odpowiadającym śladom krwi zabezpieczonych na ofiarach. Było to już jednak po tym, jak Karla i Paul byli po ślubie, a on zakończył swoją działalność jako gwałciciel, przerzucając się na bardziej spełniające jego zachcianki porwania, gwałty i morderstwa. Gwałty ustały, więc policja uznała, że zagrożenie nimi zmalało i śledztwo utknęło w martwym punkcie czytaj więcej...

*Robin Hood XXI. wiekuRobin Hood XXI. wieku*

* Ucieczka z Alcatraz Ucieczka z Alcatraz*

UWAGA! TEKST TYLKO DLA DOROSŁYCH

Przełomem było dopiero stwierdzenie całkowitej zgodności próbek pobranych od Paula z krwią gwałciciela. Prowadzący sprawę zdecydował się więc na postawienie Paulowi zarzutów, ale okazało się, że ktoś już go ubiegł, zeznając całą prawdę o gwałcicielu. Była to Karla.

Paul zaczął ją bowiem traktować jako przedmiot do bicia, wyładowywał na niej swoje wszystkie frustracje. Początkowo to jakoś znosiła, wreszcie – za namową rodziców – odeszła od niego i zamieszkała u koleżanki. W tym czasie została wezwana na przesłuchanie, podczas którego zorientowała się, że policja łączy jedenaście gwałtów z późniejszymi morderstwami.

Za namową prawnika poszła na ugodę, co było dla niej najkorzystniejszym wyborem, bowiem w miarę śledztwa okazywało się, że jej wina wcale nie była tak mała, jak chciałaby ją przedstawiać. Wskazywały na to wyniki przeszukania mieszkania Paula i Karli, gdzie zaskoczeni policjanci znaleźli pisemną i filmową dokumentację wszystkich gwałtów i morderstw, jakich dopuścił się Paul. W zamian za wyjawienie przed sądem całej prawdy o Paulu, Karla miała dostać tylko dwanaście lat więzienia. Zamieniono je jednak na pobyt w szpitalu psychiatrycznym, bowiem Karla po aresztowaniu Paula zaczęła do tego stopnia nadużywać alkoholu i środków przeciwbólowych, że funkcjonowała na pograniczu życia i śmierci.

W szpitalu psychiatrycznym, aplikując jej końskie dawki leków, z trudem doprowadzono ją do mniej więcej normalnego stanu – tak, by mogła stanąć przed sądem. Na wniosek psychiatry Karla została przez sąd skierowana o szpitala psychiatrycznego. Musiała jednak jeszcze zeznawać w sprawie Paula czytaj więcej...

*Robin Hood XXI. wiekuRobin Hood XXI. wieku*

* Ucieczka z Alcatraz Ucieczka z Alcatraz*

UWAGA! TEKST TYLKO DLA DOROSŁYCH

Paul z kolei chwytał się wszystkich możliwych wybiegów, żeby uniknąć kary, a przynajmniej ją zminimalizować. Przekazał więc swemu obrońcy kaset z nagraniami swych (i Karli) "zabaw" z ofiarami, zobowiązując go do tego, by nie pokazywał ich przed sądem. Prokuratura jednak, wiedząc o kasetach, doprowadziła do odsunięcia obrońcy od sprawy. Potem usiłował zrzucić przynajmniej część winy na Karlę, dążąc do tego by uznano ją za równie okrutną jak on. Niewiele mu to jednak dało, bo 1 września 1995 roku sąd skazał go na dożywocie.

W myśl obowiązującego w Kanadzie prawa po 25 latach mógłby starać się o warunkowe zwolnienie, ale trudno sobie wyobrazić sąd, który mógłby pozytywnie rozpatrzyć jego prośbę.

*Robin Hood XXI. wiekuRobin Hood XXI. wieku*

* Ucieczka z Alcatraz Ucieczka z Alcatraz*

dgij962
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgij962