ycipk-sfic84

Multitool do auta i w plener. Scyzoryki dla praktycznych

Tradycyjny scyzoryk przeszedł najrozmaitsze metamorfozy, począwszy od części wyposażenia armii, poprzez praktyczny zestaw narzędzi dla majsterkowicza, aż po breloki, które przydadzą się w samochodzie. Warto mieć jeden z nich pod ręką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Multitool możesz mieć zawsze przy sobie
Multitool możesz mieć zawsze przy sobie (Shutterstock.com)
ycipk-sfic84

Dobry multitool powinien łączyć w sobie kilka narzędzi, które doskonale sprawdzą się podczas większości prac domowych. Musi być również na tyle wytrzymały, by przetrwać lata oraz na tyle nieduży, aby dało się go zabrać ze sobą w teren.

Szukając scyzoryka na wyprawę w dzicz warto pomyśleć o urządzeniu, które przyda się podczas podstawowych prac obozowych. Wiele prac da się oczywiście wykonać nożem roboczym, jednak podczas czynności wymagających większej precyzji lepiej postawić na sprawdzony sprzęt. Poza standardowym wyposażeniem jak choćby otwieracz do puszek i butelek czy niewielki nożyk, warto również zainwestować w scyzoryk z wbudowanymi kombinerkami lub ostrzałką na wypadek awaryjnej sytuacji.

ycipk-sfic84

Do bardziej wymagających i precyzyjnych prac potrzebujesz praktycznego narzędzia, które wytrzyma duże naprężenie. Zestaw bitów zamkniętych w lekkiej i wytrzymałej obudowie przyda się w domowym zaciszu, zwłaszcza jeśli często zdarza ci się na przykład naprawiać sprzęty elektroniczne. Odkręcanie niewielkich śrubek nie będzie stanowić problemu, a rączka multitoola służy również jako pojemnik na bity. Dzięki temu nie zgubisz drobnych elementów.

Karta do portfela

Najlepszy niezbędnik to taki, który zabierzesz ze sobą wszędzie. Dlatego dużą popularnością cieszą się scyzoryki, które wielkością i kształtem zbliżone są do karty bankomatowej. W ten sposób pomieścisz kilkanaście najpotrzebniejszych narzędzi w portfelu. Na pierwszy rzut oka widzisz jedynie szkło powiększające i kompas, które przydadzą się choćby podczas wyprawy do lasu i rozpalania ogniska. Pod pomarańczową obudową kryje się natomiast szereg narzędzi przydatnych podczas codziennych napraw – wkrętaki, klucz uniwersalny czy pilnik. Wytrzymałe tworzywo sztuczne i dobrej jakości metal sprawiają, że karta będzie w stanie posłużyć ci przez wiele lat.

ycipk-sfic84

Scyzoryk w samochodzie

Multitool to rozwiązanie, które sprawdza się nie tylko w terenie. Modele w formie niepozornego breloczka przyczepianego do samochodowych kluczyków, mogą stanowić nieocenioną pomoc w trakcie kolizji. Wyposażono je we wszystkie narzędzia, które pozwolą sprawnie wydostać się z auta po wypadku. Praktyczne ostrze do cięcia pasów jest nie tylko wyjątkowo ostre, ale również bezpieczne. Wystarczy wyszarpnąć kolorowy fragment obudowy z kółkiem do kluczy, powstała szczelina jest cieńsza niż palec, dlatego nie ma szans, by się pokaleczyć.

Brelok potrafi zmierzyć ciśnienie w kołach i wiele więcej Youtube.com
Podziel się
ycipk-sfic84

Zaawansowane modele mają wiele dodatkowych zastosowań. Praktyczny zbijak do szyb pozwoli wydostać się z auta gdy mechanizm otwierający drzwi odmówi posłuszeństwa. Dodatkowe elementy przydadzą się nie tylko podczas kolizji. Na uwagę zasługuje również wbudowany miernik ciśnienia opon i stanu zużycia bieżnika. Dzięki niemu zaoszczędzisz sporo czasu i kłopotów w razie awarii i jeszcze przed wyjazdem z domu będziesz wiedzieć, czy opony wymagają podpompowania.

Polub WP Facet
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-sfic84

ycipk-sfic84
ycipk-sfic84