Trwa ładowanie...

Najwięksi polscy mafiosi!

Najwięksi polscy mafiosi!Źródło: FotoPAP/Z. Lenkiewicz
d4jmicb
d4jmicb

Dziś prawdziwych mafiosów już nie ma… Chciałoby się zaśpiewać, parafrazując słowa pewnej ludowej przyśpiewki. I jest w tym ziarno prawdy. W Polsce nie ma już chyba żadnego _ Uomo d'onore_, albo nie żyją, albo oglądają świat zza krat.

Czy jednak kiedykolwiek byli w Polsce prawdziwi mafiosi? Byli. Chcieliśmy przybliżyć postacie tych najtwardszych z polskich gangsterów. Mieli wpływ na politykę i na wielki biznes. Szybko zrozumieli, że kapitalizm może się opłacać i wiedzieli co zrobić, żeby to wykorzystać.

Przedstawiamy 10 największych przywódców polskiego półświatka:

Jeremiasz Barański – „Baranina”, ur. 1945 Jeremiasz Barański, znany bardziej jako „Baranina” był postacią niezwykle barwną. Jeden z przywódców mafii pruszkowskiej, w okresie PRL-u przez długi czas miał współpracować z SB. W latach dziewięćdziesiątych był współpracownikiem grupy EDOK, utworzonej przez austriacką policję. Z tym, że zamiast „Baranina” policji, to policja „Baraninie” podrzucała tajne informacje, co oczywiście zakończyło się skandalem i rozwiązaniem grupy. Później przez wiele lat był związany z legendarnym „Pruszkowem”.

d4jmicb

Oficjalnie popełnił samobójstwo, jednak jest to wersja mało prawdopodobna. Były minister spraw wewnętrznych, Marek Biernacki twierdzi, że przestępca pokroju Barańskiego nie pozbawiłby się życia. Był zbyt twardy, bezwzględny i wyrachowany, a do tego miał silną psychikę. W Wypowiedzi dla Wprost, Biernacki komentuje: _ „To był człowiek twardy, wyrachowany, chłodny, który na samobójstwo miał dużo czasu. Wyrok jeszcze nie zapadł, czekały go badania psychiatryczne, a zwykle choroba psychiczna jest znakomitą ucieczką od odpowiedzialności.”_ Jednak po co pozorować samobójstwo? czytaj więcej...

[

]( http://jegoego.pl/ )

d4jmicb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jmicb