Trwa ładowanie...

Napoje z bąbelkami szkodzą kobietom, zakupy pomagają

Napoje z bąbelkami szkodzą kobietom, zakupy pomagająŹródło: Jupiterimages
d48l8kf
d48l8kf

Męskim okiem

Panie, które wypijają przynajmniej dwie puszki gazowanych napojów dziennie mają podwyższone ryzyko choroby nerek.

Do takiego wniosku doszli uczeni z Loyola University w Chicago po przeanalizowaniu informacji na temat nawyków żywieniowych oraz stanu zdrowia ponad 9300 osób.

Panie, które dziennie piły po dwie lub więcej puszki słodkich napojów z bąbelkami prawie dwa razy częściej od pozostałych badanych miały oznaki wczesnej choroby nerek.

d48l8kf

Naukowcy, którzy to zauważyli nie są pewni dlaczego napoje te wydają się być szkodliwe - i to wyłącznie dla kobiet. Jak się bowiem okazuje panowie pijający równie często takie napoje nie mają objawów uszkodzenia nerek.

Doktor David Shoham, który analizował te dane zwrócił jednak uwagę na jeszcze inną prawidłowość. Otóż kobiety, które piły napoje dietetyczne, czyli pozbawione cukru, nie miały dolegliwości ze strony nerek.

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external} Tymczasem najnowsze badania obnażają niebezpieczne wnioski! To prawda: zakupy nie wychodzą kobietom bokiem, lecz na zdrowie, ponieważ spalają nadwyżkę kalorii. W skali 1. tygodnia jest to 385 kalorii, przekładających się na kawałek tortu, lub dwa dużych rozmiarów kieliszki wina.

d48l8kf

Korzyści wynikające dla kobiet z robienia zakupów są jeszcze bardziej spektakularne, gdy przyjrzeć się im w skali rocznej. Statystyczna kobieta dzięki uganianiu się za specjalnymi ofertami spala 48 tys. kalorii, co przekłada się na 25 dni głodówki i wysiłek porównywalny z pieszą wędrówką na odcinku 246,4 km.

Badania dowodzą, że statystyczny mężczyzna na oglądaniu towarów i odwiedzinach sklepów przeznacza w tygodniu 50 minut przemierzając odległość 2,4 km. wobec 2,5 godzin i blisko 4,5 km w przypadku kobiet.

No cóż drodzy panowie, trudno się w tym momencie nie zgodzić z postawionymi przez panie argumentami „Idę na zakupy, aby piękniej wyglądać. Dla Ciebie”. W takiej sytuacji polecamy jednak wywiezienie naszej partnerki kilka kilometrów za miasto. A niech idzie dłuższy dystans! Najlepiej bez bidonu, a jeśli już to z zawartością, ale... niegazowaną.

d48l8kf

_ PAP, (menonwaves)_

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external}

d48l8kf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48l8kf