Trwa ładowanie...
d439zd8
Ciekawostki

Nie długie, nie krótkie lecz w sam raz

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie długie, nie krótkie lecz w sam raz
(Jupiterimages)
d439zd8

Od dawna wiadomo, że długie nogi przyciągają wzrok facetów. Okazuje się jednak, że nie wszystkie - kiedy są za długie, wcale nie wydają się już takie pożądane. Polscy naukowcy odkryli idealną proporcję kobiecych nóg w stosunku do reszty ciała.

Eksperyment przeprowadził prof. Bogusław Pawłowski, antropolog z Wrocławia. Ponad dwustu wolontariuszom pokazywał schematyczne rysunki mężczyzn i kobiet. Wszystkie miały tę samą wysokość, ale różniły się długością nóg. Obrazki trzeba było poszeregować według atrakcyjności. Okazało się, że najbardziej atrakcyjne są nogi dłuższe o 5 proc. od przeciętnej. Natomiast kiedy długość nóg jest większa - przestają się one podobać.

Co więcej, polscy naukowcy twierdzą, że posiadanie długich nóg jest również oznaką dobrego zdrowia. Posiadacze krótkich nóg łatwiej zapadają na choroby serca, wątroby, arteriosklerozę i udary, a także na zaburzenia krążenia. Wyniki badań prof. Pawłowskiego opublikowane zostały w tygodniku "New Scientist".

d439zd8

Długość nóg nam również zawsze wydawała się kluczowa. Wynik badań wrocławskiego naukowca wreszcie tłumaczą, dlaczego każdy mężczyzna poznając nową kobietę przygląda się całej jej sylwetce. Drogie panie - to nie samcze pożądanie, a profesjonalna, naukowa ocena proporcji ciała!

Przy okazji eksperymentu wyjaśniło się również kilka innych kwestii: po pierwsze powód, dzięki któremu równie wysoka jak francuska bagietka Kylie Minogue regularnie wygrywa w plebiscytach na najatrakcyjniejsze nogi gwiazd - choć jej dolne kończyny same w sobie nie są zbyt długie, to tworzą z resztą ciała idealne proporcje. Po drugie nareszcie wiemy, że to właśnie z powodu niewłaściwej długości nóg nigdy nie podobali nam się hip-hopowcy, ET, Wookie Chewbacca, ani kluczowi politycy poprzedniej koalicji.

(eMPi, Kabron)

Zobacz również

* Miłośnicy porno ujawnieni!*

* Swingers klub*

* Czego NIE robić gdy chcesz poderwać kobietę?*

* Błędy popełniane przez mężczyznę... Błędy popełniane przez mężczyznę...*

* Najstarszy zawód świata - początki Najstarszy zawód świata - początki*

d439zd8

Podziel się opinią

Share
d439zd8
d439zd8