Trwa ładowanie...
dg1ss0y

Nie powiesz, że to smartwatch. Eleganckie, inteligentne zegarki do 1000 zł

Czy smartwatch może wyglądać jak biznesowy zegarek, który zakłada się do garnituru? Może. Prezentujemy eleganckie modele z klasycznymi elementami, które kosztują mniej niż 1000 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Smartwatche też mogą być eleganckie
Smartwatche też mogą być eleganckie (Materiały prasowe)
dg1ss0y

Smartwatch – nowoczesny zegarek

Smartwatche, czyli tzw. inteligentne zegarki, nie tylko wskazują aktualną datę i godzinę, ale też umożliwiają zdalne sterowanie smartfonem, pomagają w planowaniu zadań, informują o pogodzie i mierzą aktywność fizyczną. Niektóre mogą też odbierać połączenia, nagrywać głos, a nawet wykonywać zdjęcia.

Smartwatche różnią się funkcjonalnością. Tak naprawdę nazywa się nimi zarówno proste urządzenia z dość ograniczonym zestawem funkcji, jak i rozbudowane sprzęty z własnym systemem operacyjnym i możliwością współpracy ze smartfonem. Jednak, jak każdy sprzęt, nie są pozbawione wad. Tego typu zegarki wymagają dość częstego ładowania, a bez smartfona ich działanie jest bardzo ograniczone. Pełnię możliwości zyskują dopiero po połączeniu z telefonem, którego system operacyjny musi być z nimi kompatybilny.

Smartwatch jeszcze nie wyparł tradycyjnego, analogowego zegarka, ale wygląda na to, że staje się coraz popularniejszy. Czy jest to drogi sprzęt? Niekoniecznie. Na rynku znajdziemy zarówno urządzenia za kilkaset złotych, jak i egzemplarze za niemal 2 tysiące.

Man in the street using his smart-watch app. Urban background. Close-up hands iStock.com
Man in the street using his smart-watch app. Urban background. Close-up hands (iStock.com)

Smartwatch jak tradycyjny zegarek

Bardzo często smartwatche kojarzymy ze sprzętami, których kształt jest bardzo nowoczesny i minimalistyczny. Standardowe egzemplarze zawierają często wodoszczelną, gumową obudowę oraz prostokątny, nierzadko dotykowy wyświetlacz. To nie każdemu może się podobać, a – co więcej – nie będzie pasować do każdego stroju. W sportowych modelach można pójść na basen lub na siłownię, ale niekoniecznie na ważne spotkanie. Dlatego na rynku można znaleźć też egzemplarze, które wyglądem nie odbiegają od tradycyjnych zegarków. Te mogą wyświetlać klasyczną, okrągłą tarczę ze wskazówkami, a ich koperta może być osadzona na skórzanych, eleganckich paskach.

męska moda, zegarek WP.PL
męska moda, zegarek (WP.PL, Fot: 4gentleman.pl)
dg1ss0y

Podziel się opinią

Share
dg1ss0y
dg1ss0y