Trwa ładowanie...
Niebezpieczny mafioso wyszedł z więzienia... bo ma depresję!
Źródło: Jupiterimages
  04-06-2009 10:55

  Niebezpieczny mafioso wyszedł z więzienia... bo ma depresję!

  Dyskusję i protesty we Włoszech wywołała w środę decyzja sądu o zwolnieniu z więzienia i umieszczeniu w areszcie domowym mafiosa z Sycylii, ponieważ cierpi on na depresję.

  Dyskusję i protesty we Włoszech wywołała w środę decyzja sądu o zwolnieniu z więzienia i umieszczeniu w areszcie domowym mafiosa z Sycylii, ponieważ cierpi on na depresję.

  52-letni Giacomo Maurizio Ieni przebywał w zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze, a zanim zapadł na depresję i trafił do więziennej kliniki, stosowano wobec niego surową procedurę, przewidzianą dla terrorystów i groźnych gangsterów.

  Jego zwolnienie to niebezpieczny precedens - uznali krytycy tej decyzji.

  d48hcoz

  Media relacjonują, że Ieni, uważany za jednego z czołowych bossów w mieście Katania, wybuchł płaczem przed sędzią, wyznając, że nie jest w stanie dłużej znieść więzienia. Sąd przychylił się do jego prośby o to, by resztę łącznej kary 8 lat więzienia odbywał w domu, w nadziei na to, że - jak stwierdzono - "miłość bliskich pomoże mu wrócić do zdrowia".

  "Ten osobnik jest groźny dla społeczeństwa" - orzekli oburzeni prokuratorzy.

  "Skandalicznym" nazwał postanowienie sądu parlamentarzysta z komisji do walki z mafią Carlo Vizzini, dodając, że "podważa ono wiarygodność państwa". Dodał: "Zastanawiam się, na jaką terapię mogą liczyć krewni osób zamordowanych przez bossów mafii, których ręce ociekają krwią, a którzy stają przed sądem niczym owieczki prowadzone na rzeź".

  "Hańba"- tak sprawę tę podsumował szef klubu senatorów koalicyjnej partii Lud Wolności Maurizio Gasparri. "Ten krok obraża pamięć" sędziów walczących z mafią - Giovanniego Falcone i Paolo Borsellino, zamordowanych przez Cosa Nostra w 1992 roku" - powiedział senator Gianpaolo Vallardi. Zaapelował do ministra sprawiedliwości o interwencję w tej sprawie. _ Sylwia Wysocka (PAP) sw/ mc/ _

  Od redakcji: Swoją drogą, niniejsza sprawa i sposób postępowania sądu wydaje nam się dziwnie znajomy.

  Dla wszystkich tych, którzy nie widzą niczego złego w decyzji sądu pragniemy jeszcze dodać, że Giacomo Maurizio Ieni, oprócz kierowania zorganizowaną grupa przestępczą, jest podejrzewany o dokonanie kilkunastu zabójstw, handel ludźmi i ...gigantyczne korupcje

  Komentarze

  Trwa ładowanie
  .
  .
  .

  Podziel się opinią