WP

Niezbędny dodatek dla eleganckiego mężczyzny. Klasyczne i nowoczesne paski

Mogłoby się wydawać, że w wyborze paska nie ma nic trudnego, wystarczy jedynie dopasować kolor do butów i klamrę do swoich upodobań. Nic bardziej mylnego, zakup sprawia wiele problemów, o których zwykle nie zdajemy sobie sprawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klasyczna galanteria skórzana nigdy nie wyjdzie z mody
Klasyczna galanteria skórzana nigdy nie wyjdzie z mody (Shutterstock.com)
WP

Poniżej znajdziesz kilka porad na temat tego jak wybrać odpowiedni pasek, który będzie pasował do reszty stroju. Podajemy również kilka interesujących modeli, na które warto zwrócić uwagę.

Przede wszystkim długość

WP

Mężczyźni mają tendencję do kupowania pasków z "rezerwą" na ewentualne dodatkowe kilogramy i kilka centymetrów więcej w pasie. To natomiast powoduje, że po zapięciu z boku pojawia się nieestetyczny pas, który odstaje od biodra nawet po włożeniu go do szlufki.

Pixabay.com
Podziel się

Lepiej będzie wybrać model zgodny z obwodem w pasie. Zasadniczo paski mają zwykle 7 lub 9 dziurek oddalonych od siebie o około 2,5 cm. To daje całkiem spore pole do manewru, jeśli chodzi o ewentualne wzrosty i spadki wagi. Dlatego pasek powinno zapinać się na środkową dziurkę, nigdy na pierwszą lub ostatnią.

WP

Producent zwykle umieszcza na pasku informację o długości, która jest mierzona w różny sposób. jedni liczą centymetry od klamry do środkowej dziurki, inni całość bez klamry, chociaż bardziej popularna jest ta pierwsza metoda. Przed zakupem należy sprawdzić skalę rozmiarów na stronie producenta, a następnie porównać ze swoim obwodem w pasie. W ten sposób unikniesz zakupu zbyt małego lub zbyt dużego paska.

WP

Zwróć uwagę na szerokość

Ten rozmiar również ma znaczenie. Zwykle dopasowuje się szerokość paska do rozmiaru szlufek spodni. W związku z tym przyjmuje się zasadę, według której bardziej eleganckie spodnie wymagają założenia cieńszego paska. Te przeznaczone do spodni na co dzień mają około 3,5 cm szerokości, a garniturowe 2-3 cm.

Materiał i kolor ma znaczenie

WP

Większość klasycznych pasków wykonana jest ze skóry, która zapewnia im gładkość i delikatny połysk. O ile do garnituru sprawdzą się proste, czarne paski z klasyczną klamrą, to w przypadku stroju codziennego można pokusić się o nieco większą swobodę. Dużą popularnością cieszą się na przykład zamszowe i materiałowe paski w różnych kolorach. Przyjmuje się, że pasek powinien kolorystycznie pasować do obuwia, choć ostatnimi czasy odchodzi się od tego kanonicznego rozwiązania.

Pixabay.com
Podziel się
WP

Klamra tradycyjna czy nowoczesna

Klamra nie pełni jedynie funkcji estetycznej, można wybrać spośród kilku typów. Klasyczne, skórzane paski przeważnie wyposażone są w tradycyjną klamrę z bolcem. Może być zarówno odkryta, jak i zakryta, chociaż lepiej nie przesadzać ze zdobnictwem. Większość pasków parcianych wyposażono w automatyczne zapięcie na zacisk. To wygodne i praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują czegoś nowego.

Polub WP Facet
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP