Trwa ładowanie...

Piękne kobiety szkodzą zdrowiu!

Share
Piękne kobiety szkodzą zdrowiu!Źródło: Jupiterimages
d2gzvsf

Jakimś cudem naukowcy wciąż szukają nowych sposobów na utrudnienie nam życia. Ostatnio odkryli kolejną irytującą rzecz. Okazuje się, że poznawanie pięknych kobiet może szkodzić zdrowiu.

Wystarczy 5 minut w towarzystwie atrakcyjnej kobiety, a poziom kortyzolu, hormonu odpowiedzialnego za stres, rośnie. Poziom hormonu rośnie dużo bardziej jeśli mężczyzna myśli, ze kobieta, z którą spędza czas nie jest z „jego ligi”…

Nadmiar kortyzolu, jak udowodniono, powoduje choroby serca. Czyli im dłużej przebywasz w towarzystwie pięknej kobiety, tym gorzej dla Twojego serca.

Naukowcy przebadali 84 mężczyzn. Za każdym razem prosili badanego mężczyznę o rozwiązywanie sudoku w pokoju, w którym były już dwie nieznajome osoby. Mężczyzna i atrakcyjna kobieta. Kiedy z pokoju wychodziła kobieta i dwaj mężczyźni zostali sami, nic się nie zmieniało. Kiedy natomiast obcy mężczyzna wychodził, a badany zostawał sam na sam z kobietą, jego poziom kortyzolu momentalnie wzrastał.

d2gzvsf

Naukowcy wywnioskowali, że dla większości mężczyzn zostanie sam na sam z atrakcyjną kobietą stwarza potencjalną szanse na podryw.

Podczas gdy niektórzy mężczyźni po prostu ignorują kobietę, godząc się, że nie jest z ich ligi, większość mimo to reaguje zdenerwowaniem.” – podali naukowcy z Uniwersytetu w Walencji.

Naukowcy podsumowali, że ich badania dowiodły tego, że poziom kortyzolu u mężczyzn wzrasta po zaledwie pięciu minutach przebywania w towarzystwie młodej, pięknej kobiety.

Kortyzol może działać pozytywnie, ale w małych ilościach. Jeśli jest go niedużo potrafi poprawić samopoczucie i gotowość do działania. Wyższe poziomy kortyzolu mogą prowadzić do chorób serca, cukrzycy oraz powodować impotencję!

d2gzvsf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gzvsf