Trwa ładowanie...
inne

Prawda o Satanizmie!

Share
Prawda o Satanizmie!
Źródło: Jupiterimages
d1o625z

Sataniści z reguły przywodzą na myśl mężczyzn w długich włosach, niepokojące symbole, krzykliwą muzykę, zdewastowane cmentarze i pomordowane koty w piwnicach . Jakkolwiek by na to nie patrzeć, temat jest wyjątkowo kontrowersyjny i budzący społeczny niesmak. Szatan przecież, kojarzy się ze złem, a zło w prostej linii z okultyzmem, czarami, składaniem ofiar, a co za tym idzie – morderstwem. Wyznawcy szatana, przynajmniej ci najbardziej widoczni i identyfikowani z pojęciem, wyglądają często charakterystycznie i prowokacyjnie. Wyposażeni są w arsenał różnego rodzaju emblematów i piekielnych podobizn na ubraniach, a ponieważ człowiek zwykle boi się nieznanego, woli na wszelki wypadek potępić potencjalne niebezpieczeństwo.

Prawda o satanistach jest nieco bardziej złożona, niż ta kreowana przez opinię publiczną. Kościół szatana i prawdziwi „wyznawcy” tej ideologii legitymują się odmiennymi preferencjami niż jak sami mówią: „dzieci, słuchające DEICIDE (dosłownie – bogobójstwo, death metalowa grupa z USA przyp. red.) i patroszące koty”.
Są i takie osoby. Powinniśmy jednak stawiać ich na równi z mordercami i osobami niespełna rozumu niż z faktycznymi satanistami.

Struktura Kościoła Szatana

Kościół Szatana jest organizacją, którą założył w 1966 roku Anton Szandor LaVey. Został założony w nocy z 30 kwietnia na 1 maja i ma swoją siedzibę w San Francisco.

d1o625z

Kierownictwo kościoła szatana stanowią : Rada Dziewięciu – odpowiedzialna za administrację organizacją, Wysoki Kapłan i Wysoka Kapłanka – również odpowiedzialni za działania kościoła.
Anton Szandor LaVey, oprócz stworzenia samej organizacji napisał również „Biblię Szatana”, będącą swoistym „manifestem” ludzi podążających za ich przekonaniami.
Biblia Szatana jest błędnie postrzegana przez środowiska kościelne, jako pozycja ucząca zła i zabijania. Ta książka nie jest niczym w tym rodzaju. Przedstawia ona poglądy autora poparte doświadczeniami z życia i rezultaty przemyśleń, do których, jak pisze, można odnosić się krytycznie, ponieważ nie są to prawdy niepodważalne. Po śmierci LaVey’a, czarnym papieżem został pisarz i projektant stron WWW Peter H. Gilmore, który w wywiadach również zachęca do podważania aspektów niezgodnych z naszą naturą.

* Tego nie wiesz o piersiach! Tego nie wiesz o piersiach!*

d1o625z

* Pies na viagrę Pies na viagrę*

W co wierzą Sataniści

Filozofia Satanistów różni się diametralnie od krążących plotek i domysłów. Sataniści, jak mówi czarny papież Gilmore, to przede wszystkim ateiści, którzy odrzucają moralne nakazy by podążyć ścieżką zaspokajania swoich potrzeb cielesnych.

Sataniści twierdzą, że nie ma życia po śmierci, a wszechświata nie obchodzi ludzkie istnienie, dlatego trzeba żyć tak, żeby było nam dobrze. Odrzucają także istnienie boga i samego szatana, który dla nich jest tylko symbolem, jak mówią – opozycji ( szatan – z hebrajskiego – przeciwnik, oponent).
Wyznawcy zdecydowanie odrzucają bezzasadną przemoc i rytualne zabijanie ludzi, tłumacząc, że takie działania, nie dość, że są bezsensowne, znacznie utrudniają życie, ze względu na pewne zasady społeczne. Skoro dążą do wygody i spokoju nie mogą pozwalać sobie na przekraczanie ram ustanowionych przez władze.

d1o625z

Satanizm to również odrzucenie strachu. „Wszystkie religie świata oparte są na strachu (…) my wierzymy, że strach nie powinien być częścią religii.” – mówi LaVey.
Filozofia Kościoła Szatana zakłada również wolność seksualną, zarówno kapłanów jak i wyznawców. Propaguje różnego rodzaju fetysze i tym podobne upodobania, jeśli oczywiście zainteresowane strony mają na nie ochotę i nie krzywdzą w ten sposób siebie.

Magia w Satanizmie

Na pytanie o praktyki okultystyczne Anton Szandor LaVey odpowiada, że występuje pewien wymiar mistyczny w Satanizmie, opiera się on jednak na ceremoniach, które odprawiane są na wzór tych praktykowanych przez Templariuszy, ceremoniach Voodoo i pogańskich praktykach nordyckich. Ceremonie te są teatralnymi rekonstrukcjami, mającymi na celu zaspokojenie pewnych potrzeb i frustracji.

W pewnym wywiadzie Peter H. Gilmore powiedział: „ Rytuały kościoła Szatana, służą jako narzędzia, do sprostania przeciwnościom powstrzymującym człowieka przed cieszeniem się z życia. Rytuały satanistyczne, nigdy nie wychodzą poza przestrzeń do tego przeznaczoną. Dla przykładu, jeśli ktoś zrobił ci coś złego, można na przykład stworzyć jego laleczkę i wbić w nią kilka szpilek, przeklinać tą osobę, rzucać na nią różnego rodzaju klątwy, wtedy gwarantujemy, że poczujesz się lepiej.”
Zapytany, czy wykonujący obrzędy wierzą w ich powodzenie, czy faktycznie liczą na to, że ofiara rytuału złapie się z bólu za plecy, bo wcześniej wbito tam laleczce szpilkę, odpowiada: „Oczywiście, że nie. To by było niedorzeczne. Natomiast, jeśli cos podobnego ma miejsce, nie jesteśmy z tego powodu smutni, ponieważ ta osoba też sprawiła, że czuliśmy się źle.”

d1o625z

* Tego nie wiesz o piersiach! Tego nie wiesz o piersiach!*

* Pies na viagrę Pies na viagrę*

d1o625z

Samolubna religia

LaVey w swojej Biblii pisze, że głównym założeniem kościoła szatana jest życie w zgodzie ze swoimi potrzebami i doprowadzanie do sytuacji, w których sami czujemy się dobrze.
Satanizm, to religia hedonistyczna, samolubna i interesowna, każdy, kto wstąpił do Kościoła Szatana jest tych prawd świadomy. Anton Szandor LaVey powiedział w wywiadzie: „(…) wierzymy, że musimy być najpierw dobrzy dla siebie, zanim będziemy dobrzy dla innych.”

Mimo, że jest zupełnie odrębną religią, Satanizm charakteryzuje się pewną dozą przewrotności w podobieństwie do choćby - Religii Chrześcijańskiej. Stąd przykazania i grzechy.

11 przykazań satanizmu

 1. Nie wyrażaj swoich opinii lub rad, jeżeli nie jesteś o to proszony.
 2. Nie zwierzaj się ze swoich problemów innym, chyba ze jesteś pewien, ze chcą o nich słuchać.
 3. Kiedy jesteś w cudzym domu (na cudzym terenie) okaz mu respekt lub jeżeli nie potrafisz nie chodź tam. 4. Jeżeli gość w twoim domu (na twoim terenie) dręczy cię, traktuj go okrutnie i bez miłosierdzia.
 4. Nie rob seksualnych "postępów" dopóki nie dostaniesz wyraźnej propozycji współżycia.
 5. Nie bierz tego co nie należy do ciebie, chyba ze jest ta rzecz dla kogoś brzemieniem i osoba ta "płacze" by być uwolniona.
 6. Potwierdź moc magii jeśli udało ci się przy jej pomocy zaspokoić swoje pragnienia. Jeżeli zaprzeczysz mocy magii po jej wykorzystaniu, utracisz wszystko co w ten sposób uzyskałeś.
 7. Nie narzekaj na cos co nie dotyczy ciebie.
 8. Nie krzywdź małych dzieci.
 9. Nie zabijaj zwierząt (nie-ludzi), chyba ze zostaniesz zaatakowany lub będziesz potrzebował pożywienia.
 10. Kiedy chodzisz w "otwartym" terenie nie zaczepiaj nikogo. Jeżeli ktoś cię zaczepia, poproś go by przestał. Jeżeli nie przestanie zniszcz go.
d1o625z

* Tego nie wiesz o piersiach! Tego nie wiesz o piersiach!*

* Pies na viagrę Pies na viagrę*

9 grzechów satanizmu

 1. Głupota
 2. Pretensjonalizm
 3. Solipsyzm
 4. Konformistyczna stadność
 5. Ograniczenie
 6. Niepamieć historii Ducha
 7. Bezkompromisowa duma
 8. Brak wrażliwosci estetycznej
 9. Megalomania

Jak wstępuje się do Kościoła Szatana

Żeby stać się, członkiem Kościoła Szatana należy zarejestrować się listownie i wpłacić 200 dolarów. Kapłanem można jednak zostać, dopiero po zatwierdzaniu przez Radę Dziewięciu.

Na zarzuty, dlaczego Kościół Szatana pobiera pieniądze za wstąpienie LaVey odpowiadał, bez wachania: „…nikt przecież nie kwestionuje pobierania pieniędzy przez inne religie (…) przynajmniej pieniądze zarobione przez kościół szatana są dobrze wydane, a nie na budowę świątyń, które i tak przedstawiają mało pożytku (…) no i kiedy dajesz Diabłu jego dolę, to uśmiecha się do ciebie.”

Słynni Sataniści

Kościół Szatana, ma wielu sławnych członków, niektórzy z nich nie kryją przynależności, inni wolą nie chwalić się tym nikomu, żeby nie zaprzepaścić swojej kariery. Sławni członkowie Kościoła Szatana to między innymi:
King Diamond, David Vincent, Marilyn Manson, Marc Almond, wrestler Sterling James Keenan i dziennikarz Michael Moynihan.

Satanizm a spraw Polska

W Polsce ruchy satanistyczne są z reguły niewidoczne dla osób nie zainteresowanych. Witryny zrzeszające Satanistów, opatrzone są zwykle ostrzeżeniami, że wchodzi się w miejsce, które może urazić niektóre uczucia religijne. Na witrynach można znaleźć między innymi fora dyskusyjne, publikacje i materiały związane Satanizmem oraz wypowiedzi członków kościoła.
Na tych witrynach absolutnie nie znajdują się wskazówki jak się zabić, jak skutecznie złożyć w ofierze domowego pupila lub dziecko.

* Tego nie wiesz o piersiach! Tego nie wiesz o piersiach!*

* Pies na viagrę Pies na viagrę*

Co z tego wynika

Satanizm jest w Polsce zjawiskiem opatrznie rozumianym zarówno przez konwenans jak i samych „wyznawców”. Niektórzy tłumaczą swoje zdrożne społecznie poczynania rozkazami diabła, mówią o złym wpływie mrocznej muzyki na ich czyny lub po prostu tłumaczą się praktykami satanistycznymi. Jest wiele podobnych przypadków w naszym kraju, lecz opatrznie nazywa się je działaniami satanistów a samo zjawisko – satanizmem.

Jeśli mamy jakkolwiek podsumować pijących krew, ubranych na czarno chłopców i dziewczęta, mówmy o nich po prostu – chorzy wykolejeńcy i zostawmy w spokoju osobliwych ekstremalnych ateistów, którzy w najgorszym przypadku wyglądają śmiesznie na ulicy.

(czonsn)

* Tego nie wiesz o piersiach! Tego nie wiesz o piersiach!*

* Pies na viagrę Pies na viagrę*

d1o625z

Podziel się opinią

Share
d1o625z
d1o625z