Trwa ładowanie...
d33fdcr
Ciekawostki

Puchar Świata w kitesurfingu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Puchar Świata w kitesurfingu
(Diverse)
d33fdcr

Nad jeziorem Como we Włoszech rozpoczynają się trzecie z ośmiu zawodów kitsurfingowych liczone do ogólnej klasyfikacji Pucharu Świata (KPWT). Już dzisiaj rozegrane zostaną pierwsze heaty, 32 mężczyzn i 8 kobiet rywalizować będzie o nagrody i punktu w rankingu. Po ostatnich sukcesach na Paros w Grecji, gdzie trójka naszych kitesurferów stanęła na podium Pucharu Świata, szczególnie liczymy na udany występ Polaków. Zmagania zawodników z wiatrem i wodą potrwają do 6 lipca.

We Włoszech do rywalizacji powraca również aktualny mistrz Polski Victor Borsuk. Zawodnik Diverse Extreme Team po trzytygodniowej rehabilitacji i przymusowej pauzie spowodowanej kontuzją kolana, zapowiada ostrą walkę o pucharowe punkty. Jego kolega z Diverse Extreme Team Łukasz „Książe” Ceran, aktualny lider rankingu Puchar Polski, po zajęciu trzeciego miejsca w Course Racingu na Paros, udowodnił świetną dyspozycję w tym sezonie.

Rywalizacja zapowiada się więc bardzo interesująco. W kategorii pań, będziemy trzymać kciuki za Anię Grzelińską, liderkę rankingu Pucharu Świata KPWT.

d33fdcr

Victor Borsuk – „W 2007 roku byłem czwarty we Freestyle na zawodach nad jeziorem Como. Myślę, że od tego czasu zrobiłem spore postępy. Realnie patrząc, chciałbym być co najmniej w pierwszej piątce Pucharu Świata. Kontuzja kolana trochę pokrzyżowała mi plany, ale mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Bardzo się cieszę że wracam do ekipy, i w tak silnym składzie wystartujemy we Włoszech. Łukasz jest naprawdę świetny w tym sezonie, trzecie miejsce na Paros to rewelacyjny wynik”. – dodaje zawodnik Diverse Extreme Team.

Zobacz również

Sporty które zabijają * Niebezpieczne ciężary*

* Armwrestling to sport walki*

d33fdcr

* Chuligańska gra dla dżentelmenów*

* Chcesz skoczyć z mostu?*

Kitesurferzy rywalizować będą w kategoriach: Freestyle i Course Racing (wyścig, w którym wygrywa ten kto najszybciej pokona trasę z punktu A do B ).

Jeśli warunki na to pozwolą zostaną rozegrane również dodatkowe konkurencje jak Hang Time, czy Kiteloop. Po dwóch rundach Pucharu Świata liderem rankingu pozostaje Jessi Richman, w kategorii kobiet triumfuje Polka Ania Grzelińska.

d33fdcr

PUCHAR ŚWIATA KPWT

We wrześniu 1998 roku rozegrane zostały na Maui pierwsze kitesurfingowe zawody. Wygrał je legendarny dziś kitesurfer, Flash Austin. W 1998 roku powstała pierwsza z dwóch organizacji kitsurfingowych, Kiteboard Pro World Tour.

Już w styczniu 1999 roku rozegrano pierwsze zawody z cyku Pucharu Świata.

Od tego czasu KPWT co roku organizuje zawody dla najlepszych profesjonalnych kitesurferów na świecie. W tym roku Kiteboard Pro World Tour obchodzi dziesiąte urodziny.

Zobacz również

Sporty które zabijają * Niebezpieczne ciężary*

* Armwrestling to sport walki*

* Chuligańska gra dla dżentelmenów*

* Chcesz skoczyć z mostu?*

d33fdcr

Podziel się opinią

Share
d33fdcr
d33fdcr