Trwa ładowanie...

Rękawice taktyczne dla zapaleńców. Tanie i sprawdzone militaria

Nie tylko służby mundurowe, ale chociażby wędkarze, mechanicy czy osoby pracujące w trudnych warunkach korzystają z rękawic taktycznych. Przydadzą się każdemu, kto ceni sobie pewny chwyt niezależnie od sytuacji. Warto wybrać uniwersalny model.

Share
Rękawice taktyczne dla zapaleńców. Tanie i sprawdzone militaria
Źródło: Shutterstock.com
dbwtm2u

Polecamy rękawice, które przylegają do dłoni jak druga skóra. Zarówno krój, jak i materiał są tak dopasowane, by zapewnić maksymalną czułość palców, a także wytrzymałość, która ochroni skórę przed uszkodzeniami.

Na zimę i lato

Materiał, z którego wykonane są rękawice, doskonale sprawdza się zarówno tak wiosną i latem, jak również w miesiącach, gdy temperatura spada poniżej zera. Tkanina zapewniająca dobrą "oddychalność" skóry, jak choćby materiał syntetyczny wykonany w technologii TrekDry, zapewnia nie tylko odpowiedni komfort noszenia, ale jednocześnie sprawia, że dłonie nie pocą się.

Zręczność na pierwszym miejscu

Wiele osób rezygnuje z noszenia rękawic podczas wykonywania bardziej precyzyjnych czynności ze względu na zmniejszone czucie koniuszków palców. Tymczasem dobrej jakości rękawice taktyczne są tak skonstruowane, by dało się w nich podnieść szpilkę z płaskiej powierzchni. Rękawice są również tak praktyczne, że da się w nich bez problemu obsługiwać ekran dotykowy.

Rękawice taktyczne dla prawdziwego mężczyzny Shutterstock.com
Rękawice taktyczne dla prawdziwego mężczyzny Źródło: Shutterstock.com

Rękawice taktyczne wykonane są z materiałów, które doskonale przylegają do dłoni i dają złudzenie drugiej skóry. Wykładka ze specjalnej tkaniny, jak choćby syntetycznego zamszu, jest tak skonstruowana, że podczas pracy świetnie przylega do ciała, jednocześnie nie uciskając ręki dzięki szwom ułożonym zgodnie z anatomiczną budową dłoni.

Osoby, które mimo pragną jeszcze lepszej kontroli, mogą pokusić się o rękawiczki bez palców. W ten sposób praktycznie zlikwidują problem zaburzonego czucia i nieco niższej zręczności. Warto jednak zastanowić się nad rękawicami z usztywnionymi koniuszkami palców, które zapewniają odporność na rozciąganie.

dbwtm2u

Wytrzymałość przede wszystkim

Nawet najmniejsza rana czy odcisk znacznie utrudnia, a nawet uniemożliwia wykonanie niektórych czynności. Dlatego dobre rękawiczki chronią nie tylko przed chłodem, ale również różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Śródręcze rękawic taktycznych chronione jest przez specjalne panele absorbujące uszkodzenia i wibracje, a także chroniące przed zacięciami i odciskami, szczególnie podczas prac wymagających dużo siły.

Dobrej jakości rękawice nie stracą swojego naturalnego kształtu z czasem i nawet wielokrotne pranie nie będzie w stanie tego zmienić. Aby mieć pewność, że będą idealnie dopasowane do dłoni, warto przed wybraniem rozmiaru zmierzyć długość od najdłuższego palca do środkowej części dłoni (na wysokości kciuka) oraz szerokość (bez kciuka).

dbwtm2u

Podziel się opinią

Share
dbwtm2u
dbwtm2u