Trwa ładowanie...

Rękawice taktyczne na wyprawę. Niezastąpione w trudnych warunkach

Rękawice taktyczne to jedna z najważniejszych części ekwipunku survivalowego. Ich zadaniem jest ochrona najważniejszych narzędzi, których potrzebujesz do wykonywania czynności obozowych – twoich dłoni.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Rękawice taktyczne to sprzęt nie tylko dla zawodowych survivalowców
Rękawice taktyczne to sprzęt nie tylko dla zawodowych survivalowcówŹródło: Shutterstock.com
d1r3o0w

Pamiętaj, że wybór materiału rękawic taktycznych zależy od tego, do jakich czynności będą przeznaczone. Inny ekwipunek wybierzesz na wyprawę do lasu, inny przyda się podczas wędkowania, a jeszcze inny będzie niezastąpiony podczas prac wymagających dużo precyzji.

Jak druga skóra

Podstawowym zadaniem rękawic taktycznych jest zapewnienie dłoniom odpowiedniej ochrony. Jeśli w wyniku wypadku w terenie dojdzie do zranienia dłoni, wykonywanie podstawowych czynności obozowych będzie utrudnione, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe. Dlatego przy zakupie rękawic do pracy w terenie lub nawet do warsztatu, należy wziąć pod uwagę wytrzymałość materiału.

d1r3o0w

Do wykończenia dobrej jakości rękawiczek stosuje się specjalne gumowe zabezpieczenia i panele z amortyzującego materiału, które redukują wibrację podczas uderzeń i zapobiegają otarciom. Dodatkowo rękawice przeznaczone do wykonywania ciężkich prac obozowych powinny zapewniać odpowiednie wzmocnienie dla nadgarstków.

Rękawice taktyczne dla prawdziwego mężczyzny Shutterstock.com
Rękawice taktyczne dla prawdziwego mężczyznyŹródło: Shutterstock.com

Jaki powinien być rozmiar rękawicy

Zwykle do wyboru mamy trzy modele – małe, średnie i duże. Najlepiej będzie przymierzyć rękawiczki w sklepie, jeśli jednak kupujesz ekwipunek przez internet, musisz zdać się na miarkę zamieszczoną na stronie producenta. Pamiętaj, że rękawice taktyczne powinny sięgać nie dalej niż do nadgarstka. Jeśli wybierzesz zbyt duży model, nie będziesz mieć dostatecznej kontroli czucia. Z kolei zbyt ciasne rękawiczki sprawią, że będziesz mieć problemy z krążeniem, a dodatkowo znacznie ograniczą ruchy palców.

d1r3o0w

Z palcami czy bez

To podstawowe pytanie, które warto zadać sobie przed wyborem rękawic taktycznych. Z jednej strony dodatkowa warstwa materiału należycie zabezpiecza palce przed uszkodzeniami i zranieniami. Z drugiej strony nawet najcieńszy i najbardziej czuły materiał nie zapewni takiej kontroli czucia jak goła skóra. Warto zainwestować w rękawice, w których opuszki palców pokryto termoplastyczną gumą, która dopasowuje się do kształtu koniuszków palców i pozwala na większą kontrolę.

Odpowiednia przyczepność

W niektórych sytuacjach dłoń w rękawicy zapewnia lepszy chwyt. Dopasowujący się do ciała materiał typu TekDry sprawia, że dłoń nie poci się wewnątrz rękawicy i pozwala na zachowanie większej przyczepności nawet w wodzie. Warto wybrać rękawice, w których powierzchnia opuszków jest chropowata, to zdecydowanie ułatwi operowanie narzędziami.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1r3o0w

Podziel się opinią

Share
d1r3o0w
d1r3o0w