WP

Rękawice taktyczne nie tylko dla survivalowców. Wytrzymałe i tanie militaria

Służby mundurowe, survivalowcy czy nawet wędkarze lub osoby pracujące w trudnych warunkach – rękawice taktyczne to jedna z najbardziej uniwersalnych części ekwipunku. Jeśli zależy ci na pewnym chwycie w trudnych warunkach, wybór jest oczywisty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rękawice taktyczne dla prawdziwego mężczyzny
Rękawice taktyczne dla prawdziwego mężczyzny (Shutterstock.com)
WP

Znaleźliśmy sprzęt, który sprawdzi się w każdych warunkach, nie tylko podczas survivalu. Pamiętaj jednak, że materiał i dodatki zależą od tego, do jakich czynności będą przeznaczone. Warto znaleźć tanie militaria, które spełnią swoje zadanie.

Najlepsza ochrona dłoni

WP

Nie tylko przetrwanie wymaga pełnej sprawności. Niezależnie czy chodzi o wypad survivalowy, czy chociażby naprawę samochodu, nie poradzisz sobie, jeśli dłoń nie będzie odpowiednio chroniona przed zranieniem. Wystarczy drobne skaleczenie, a ból uniemożliwi ci wykonywanie nawet najprostszych obozowych czynności, o tak żmudnych pracach jak rąbanie drewna czy oprawianie zwierzyny nawet nie wspominając. Dlatego survivalowców interesują sprawdzone i przede wszystkim tanie militaria. Rękawice taktyczne to podstawa każdego wypadu.

Shutterstock.com
Podziel się

Dopasowane do kształtu dłoni

WP

Podobnie jak buty robocze, rękawice muszą być przystosowane do tego, by znieść pracę w najtrudniejszych warunkach. Dlatego większość dostępnych na rynku modeli wyposażono w nakładki wzmacniające, które montuje się na koniuszkach palców. Daje to o wiele większą odporność na ścieranie, dzięki czemu rękawice posłużą ci podczas wielu wypadów.

Jednocześnie założenie rękawic taktycznych nie oznacza, że zmniejszy się kontrola czucia. Zarówno opuszki, jak i przednia część dłoni pokryte są twardym, ale jednocześnie odpowiednio elastycznym materiałem, który doskonale oddaje każdy, nawet najlżejszy dotyk. Dopasowanie rękawicy do dłoni to podstawa, dlatego wybierając odpowiedni model sprawisz, że będziesz się w nich czuć jak w drugiej skórze. To nieoceniony atut podczas survivalu.

WP

Pewny chwyt w rękawicach taktycznych

Tanie militaria nie są gorsze od tych z najwyższej półki. Niedrogie rękawice taktyczne zapewniają równie dobrą przepuszczalność wilgoci, co modele, które kosztują kilkaset złotych. Dzięki temu w słoneczny, upalny dzień lub podczas deszczu możesz liczyć na to, że chwyt będzie pewniejszy niż gdybyś nie miał na sobie rękawic. Praca w każdych warunkach to największa zaleta dobrego ekwipunku survivalowego.

WP

Pamiętaj, że należy dobrze dopasować rękawice do dłoni. Jeśli będą za ciasne, pojawią się kłopoty z krążeniem, z kolei zbyt luźne sprawią, że dłoń będzie się ślizgać, a to drastycznie pomniejszy ich możliwości i czułość dotyku. Dobrej jakości ekwipunek powinien sięgać za nadgarstek i dodatkowo go usztywniać.

Shutterstock.com
Podziel się

Rękawice to absolutna podstawa ekwipunku, którego potrzebujesz wybierając się na survival. Zapewnią odpowiedni chwyt, a także ochronią dłoń przed odciskami. Tanie militaria znajdziesz w internecie, cena takich rękawic waha się od zaledwie 60 do 120 złotych.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP