Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
dieta
26-10-2018 14:52

Rozpoczęcie diety – jak ugryźć temat?

Niektórym osobom dieta kojarzy się z restrykcjami oraz ciągłym głodem. Są to oczywiście tylko pomówienia, a prawidłowo zbilansowania dieta nie pozwoli nam poczuć głodu, a dodatkowo może sprawiać wiele przyjemności. Bardzo wiele ludzi nie wie jednak jak rozpocząć przygodę ze zdrowym odżywianiem.

Rozpoczęcie diety – jak ugryźć temat?Źródło: Materiały prasowe
dg3ve8o
dg3ve8o

Czy dieta oraz ćwiczenia muszą źle się kojarzyć? Jak łatwo i szybko schudnąć będąc na diecie?

Spis treści:

Jak zacząć dietę i ćwiczenia?

Podstawowe założenia zdrowej diety.

Jak łatwo schudnąć będąc na diecie?

dg3ve8o

Czy dietetyk online może pomóc?

Jak zacząć dietę i ćwiczenia?

Najważniejszym krokiem, który wykonywać będzie początkująca osoba, chcąca przejść na odpowiednią dla siebie dietę lub rozpoczynająca ćwiczenia jest wyznaczenie sobie celów. Od nich przede wszystkim będzie zależeć, jak będzie wyglądał przyszły jadłospis oraz plan treningowy.

Kolejną rzeczą będzie obliczenie swojego zapotrzebowania na energię. Da nam to obraz odżywienia naszego organizmu. Obliczyć swoje zapotrzebowanie, możemy przy użyciu kalkulatorów kalorii dostępnych w internecie. Jeżeli dotychczas przybierałeś na masie i nie mogłeś schudnąć – wynik porównania będzie wskazywał, iż do tej pory spożywałeś więcej energii, niż wynosiło Twoje zapotrzebowanie. Wówczas, aby się odchudzić, będziesz musiał zredukować ilość kalorii w diecie.

Rozpoczynając przygodę z treningami, warto skonsultować się z trenerem, który dysponuje większą wiedzą i pomoże Ci w dobraniu ćwiczeń. Najczęściej jednak podczas pierwszego spotkania z siłownią będziesz miał styczność z maszynami, które pomogą Ci z przyzwyczajeniem mięśni do intensywniejszej pracy. Ponownie swoje zastosowanie znajdzie tutaj dieta, która pełni kluczową funkcję podczas regeneracji potreningowej.

dg3ve8o

Podstawowe założenia zdrowej diety.

Przed rozpoczęciem diety warto jednak udać się na konsultacje z dietetykiem, gdyż dieta może mieć wpływ na bardzo dużo jednostek chorobowych. Nie dysponując informacjami na ten temat, możemy zrobić sobie krzywdę.

Dieta oparta o zdrowe i pełnowartościowe produkty będzie miała pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz wesprze nas podczas procesu kształtowania sylwetki.

Dobór takich wyrobów, które będą znajdowały się w składzie posiłków, nie musi być trudny. Najczęściej powinniśmy sięgać po te, które są dla nas atrakcyjne. Ułatwi to podtrzymywanie zaleceń diety w przyszłości. Należy jednak pamiętać, aby kierować się podstawowymi zasadami, zdrowego odżywiania.

dg3ve8o

Można tutaj powołać się na zasady zdrowego żywienia związane z Piramidą Zdrowego Żywienia, która przygotowana została przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie.

Należą do nich:

  • Regularne posiłki co 3-4 godziny
  • Wykorzystywanie w potrawach warzyw oraz owoców jak najczęściej i w jak największej ilości.
  • Spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych.
  • Ograniczenie udziału tłuszczy zwierzęcych oraz zastąpienie ich olejami roślinnymi.
  • Ograniczenie spożycia mięsa czerwonego oraz produktów mięsnych, które uległy znacznemu przetworzeniu.
  • Codzienne wypijanie co najmniej 2 szklanek mleka lub jego odpowiedników w celu dostarczenia wapnia.
  • Niedosalanie potraw oraz kupowanie produktów z niską zawartością soli.
  • Nie spożywaj alkoholu.
  • Pij co najmniej 1,5 litra wody dziennie.
dg3ve8o

Jak łatwo schudnąć będąc na diecie?

Aby schudnąć na diecie, należy przede wszystkim doprowadzić do deficytu energetycznego. Osiągnąć to można,ograniczając ilość kalorii dostarczanych przez nasz jadłospis. Aby dodatkowo wspomóc proces redukcji masy ciała, warto włączyć treningi do codziennej aktywności.

Czy dietetyk online może pomóc?
Dietetyk pomoże nie tylko z komponowaniem jadłospisu, ale także dostarczy Ci informacji, na temat częstotliwości jedzenia oraz rozwieje Twoje wątpliwości dotyczące diety.

Jeżeli chcesz wiedzieć jak ułożyć dietę Polecam Ci także zapoznanie się z artykułem dietetyka klinicznego i trenera sportowego Michała Wrzoska.

dg3ve8o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg3ve8o