Trwa ładowanie...
d4hhqti
Ciekawostki

Rozrywki kaskaderów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozrywki kaskaderów
(AFP)
d4hhqti

Zawód kaskadera związany jest nieodłącznie z tak zwanym pompowaniem adrenaliny czyli emocjami wywołującymi jej zwiększone wydzielanie. Trudno więc jest się dziwić, że także poza pracą niektórzy kaskaderzy szukają rozrywek wywołujących emocje, które powodują zwiększone wydzielanie „hormonu strachu”.

Kaskaderzy w USA zakładają coś na kształt klubów, w ramach których robią rzeczy, od których włosy dęba stają na głowie i których lepiej po nich nie powtarzać. O ile się oczywiście nie jest samobójcą, bo są to na przykład skoki spadochronowe do Wielkiego Kanionu z rozpędzonego motocykla, skoki z dziesiątego piętra z zabezpieczeniem zatrzymującym samobójczego skoczka o centymetry nad ziemią czy też... strzał z gigantycznej procy ludzkim pociskiem.

KASKADERZY BAWIĄ SIĘ SWOIM ŻYCIEM! >>
W czym rzecz? Otóż po Kanadzie i Stanach Zjednoczonych krąży mit skompromitowany przez nieustraszonych Pogromców Mitów czyli Adama Savage’a i Jamiego Hynemana. Mit mówi o tym, że w czasach wojny wietnamskiej kilku jej przeciwników przedostało się ze Stanów do Kanady wystrzeliwując się z ogromnych rozmiarów procy i lądując na przygotowanych po drugiej stronie materacach. Adam i Jamie udowodnili, że jest to absolutnie niemożliwe, bo wystrzelony przez nich Buster – roobczy manekin, ważący tyle, co dorosły człowiek – po pierwsze nie przemierzał w powietrzu wymaganego dystansu dwustu metrów a po drugie rozpadał się na kawałki. Oczywistym więc, że nikt by takiego strzału z procy nie przeżył. A jednak...więcej...

d4hhqti

Zobacz również

* Intercyza - rozdzielnie, ale razem*

* Windykator umili ci życie*

* Narkotyki - strefa zakazana Narkotyki - strefa zakazana*

* Siedem sposobów na radykalną zmianę twojego życia Siedem sposobów na radykalną zmianę twojego życia*

* Jak punktuje facet*

d4hhqti

Podziel się opinią

Share

d4hhqti

d4hhqti