Trwa ładowanie...

Seks z byłą? Czemu nie!

Seks z byłą? Czemu nie!Źródło: Jupiterimages
d35c829
d35c829

Wasza Pani Redaktor opowiada... * * Byliście ze sobą długo. Znacie się bardzo dobrze i znakomicie dogadujecie. Jednak po pewnym czasie przestaje między wami iskrzyć. Zazwyczaj właśnie wtedy podejmujecie decyzję o rozstaniu. Oboje tego chcecie i oboje macie świadomość, że związek ten nie ma sensu. Ze względu jednak na dawne wspólne przeżycia pozostajecie ze sobą w dość dobrym kontakcie.

Po pewnym czasie spotykacie się przypadkowo na imprezie, a po krótkiej rozmowie i paru drinkach lądujecie ze sobą w łóżku (nie muszę dodawać, że w trakcie jest bardzo przyjemnie – o wiele bardziej niż było kiedy byliście razem – natomiast rano czujecie się dość dziwnie w tej sytuacji) .

W wielu przypadkach, po rozstaniu dochodzi do utrzymywania stosunków seksualnych z byłym partnerem. Zazwyczaj obie strony są zadowolone z takiego układu. Co więcej, jest to dla nich dużym ułatwieniem.

d35c829

Tak jest wygodniej

Po długim związku, raczej nikt nie ma ochoty szukać nowych i poważnych znajomości. Przygodny seks, owszem bywa ekscytujący, ale niekoniecznie musi dostarczać tyle przyjemności co zbliżenie z osobą, która nas dobrze zna i wie czego potrzebujemy.

Decydując się na seks z byłą partnerką (zwłaszcza gdy był to dobry seks), wiesz czego możesz się spodziewać. Poza tym nie trzeba przełamywać tak zwanych „pierwszych lodów”. Nie musisz się też obawiać, że coś nie wyjdzie, bo wiesz że świetnie do siebie pasujecie.

Po co więc tracić czas na zawieranie znajomości na jedną noc, gdy spotkania z eks mogą być równie ekscytujące. To, że znacie się szmat czasu, nie oznacza, że wasz seks będzie nudny. Wręcz przeciwnie, fakt że kiedyś byliście razem, a teraz łączy was tylko łóżko doda całej sytuacji tylko pikanterii.

d35c829

WARTO OBEJRZEĆ !

ZOBACZ TAKŻE: IDEALNY PREZENT DLA EKS >>

*Wasza Pani Redaktor opowiada... * Ważne jest by obie strony zdawały sobie sprawę z zaistniałej sytuacji i akceptowały ja właśnie na takich zasadach. Owe zasady trzeba oczywiście określić, by nie było zbędnych nieporozumień.

Ze względu na wspomnienia

O ile pierwsza sytuacja wygodna może być dla obu stron, druga może być już bardziej problemowa.

Kobieta często decyduje się na seks z byłym partnerem ze względu na wspomnienia i na to co razem już przeżyli. To właśnie kobiety bardzo często myślą, że seksem zatrzymają przy sobie mężczyznę. A skoro on ochoczo idzie z nimi do łóżka, to musi to oznaczać że jego uczucia nie do końca jeszcze wygasły.

d35c829

Kobieta zaczyna więc się łudzić, że jest jeszcze szansa i do łóżkowych spotkań dochodzi coraz częściej.

Następnie dręczą ją wyrzuty sumienia i błędne koło się zamyka.

Gdy nie potrafisz powiedzieć NIE.

Są i tacy faceci, którzy zwyczajnie nie potrafią odmówić swojej byłej partnerce. Psychologowie zgodnie twierdzą, że u niektórych osób (ponoć częściej u kobiet), wykształca się poczucie winy. Często błędnie myślimy, że coś jesteśmy winni drugiej osobie za te wszystkie wspólnie spędzone lata i dlatego godzimy się na seks.

d35c829

WARTO OBEJRZEĆ !

ZOBACZ TAKŻE: IDEALNY PREZENT DLA EKS >>

*Wasza Pani Redaktor opowiada... * Szczególnie wtedy kiedy rozstanie nastąpiło z naszej winy i wiemy, że uczucia naszej byłej jeszcze nie do końca wygasły.

Takie rozumowanie jest oczywiście niewłaściwe, dlatego zawsze należy się poważnie zastanowić zanim zdecydujecie się na romans z eks. Jak w każdym romansie, obie strony powinny czerpać takie same korzyści ,a nie żerować na słabości drugiego.

d35c829

Ponadto, oczywiście rozważane sytuacje są dopuszczalne tylko wtedy kiedy nie jesteście jeszcze związani z nikim nowym. W takim przypadku romans z eks wybijcie sobie z głowy. Może i wyda się w pewien sposób „smaczny”, ale skutki mogą okazać się dla was tragiczne. (Nachodzenie po domu – przecież wie gdzie mieszkasz, nieustanne telefony, przypadkowe spotkania, etc. etc.) Wasza nowa partnerka będzie miała tego serdecznie dość.

Seks z byłym partnerem, odpowiedni jest więc tylko w pierwszej opisanej przeze mnie sytuacji. Jednak bez względu na to, trzeba pamiętać o tym, że prędzej czy później któreś z was znajdzie sobie stałego partnera i romans dobiegnie końca. Jeżeli więc seks z byłą dziewczyną, ma ograniczyć się tylko do seksu i żadnych innych niepotrzebnych spotkań, nie należy wiązać się ponownie emocjonalnie i szczerze o tym mówić.

PS. Wiem, że dawno już nie czytaliście miodu spływającego spod mojego pióra. Przyznajcie się z rączką na… (powiedzmy sercu), tęskniliście? Bo ja bardzo, a nawet (baaardzo). Vestus jaka piosenka na weekend?

Szalona Pani Redaktor

d35c829
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35c829