Trwa ładowanie...
d4l3y9d

Skórzana kurtka na lata. Dlaczego warto ją mieć?

Kurtka ze skóry naturalnej to inwestycja na lata. Zawsze będzie modna, dlatego warto ją mieć w szafie. Poniżej prezentujemy kilka eleganckich propozycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kurtka skórzana jest bardzo uniwersalna
Kurtka skórzana jest bardzo uniwersalna (iStock.com)
d4l3y9d

Skórzana kurtka – skąd się wzięła?

Historia skórzanej kurtki sięga lat 20. poprzedniego stulecia. Początkowo był to model przeznaczony jedynie dla motocyklistów. Miał dawać komfort jazdy, zabezpieczać przed silnymi podmuchami wiatru i chronić skórę w razie upadku. W latach 50., za sprawą filmu "Dziki" i aktora Marlona Brando, kurtka skórzana wdarła się się do mody powszechnej. Przez dłuższy czas była jednak noszona przez wybrane grupy społeczne, gdyż stanowiła symbol buntu, młodości i przekraczania granic. Dziś jednak jest tak popularna i niezwykle modna, że nosi się ją nawet do eleganckich stylizacji.

d4l3y9d

Oczywiście kurtka kurtce nierówna. Prócz wysokiej jakości egzemplarzy znajdziemy także modele wykonane ze sztucznej skóry. Warto zwracać uwagę na cenę. Wysokiej jakości kurtka skórzana kosztuje zwykle powyżej 600 zł, nawet powyżej 1000 zł.

Skórzana kurtka – do czego nosić?

Skórzana kurtka przeznaczona jest głównie do noszenia na co dzień, do półformalnych i luźnych stylizacji. Można ją łączyć z koszulą z krawatem, eleganckim swetrem, prostymi jeansami lub spodniami chino oraz klasycznymi butami wizytowymi w mniej oficjalnym stylu (np. derbami lub brogsami). Inny rozwiązaniem może być zestawienie kurtki skórzanej z butami sportowymi lub trampkami, poprzecieranymi jeansami albo spodniami dresowymi oraz gładkim lub wzorzystym T-shirtem.

Modern guy using cellphone on the street. iStock.com
Modern guy using cellphone on the street. (iStock.com, Fot: iStock)
d4l3y9d

Podziel się opinią

Share
d4l3y9d
d4l3y9d