Trwa ładowanie...
doecemk
Forma

SPA na stres - również dla mężczyzn

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
SPA na stres - również dla mężczyzn
(Jupiterimages)
doecemk

W mobilnym, szybko zmieniającym się świecie, stres jest zjawiskiem wszechogarniającym, towarzyszy na każdym etapie naszego życia. Wszyscy jesteśmy narażeni na jego oddziaływanie i negatywne skutki. Jednak nie wszyscy równie dobrze sobie z nim radzimy.

Mężczyźni, w porównaniu z kobietami, znacznie gorzej znoszą sytuacje stresujące, z większym trudem udaje im się zredukować „złą energię”. Wynika to między innymi z faktu, że nie zawsze wiedzą, jak sobie pomóc, dodatkowo funkcjonujący nadal stereotyp mężczyzny silnego, zdobywcy – nie sprzyja trosce o własną kondycję psychiczną. Rozwiązaniem tego problemu stają się coraz częściej metody relaksacyjne oferowane w ośrodkach SPA.

Mężczyzna w świecie sukcesu

doecemk

Współczesny mężczyzna, mieszkaniec dużego miasta, jest wiecznie zabiegany, stawia sobie i innym często zbyt wysokie wymagania, ciąży na nim nieustanna presja osiągania sukcesu.

Magda Jarzembowska, psycholog, na co dzień zajmująca się promocją zdrowego stylu życia, przestrzega mężczyzn przed zapominaniem o swoich własnych potrzebach. Jej zdaniem mężczyzna na co dzień narażony na stres, ma zbyt mało czasu na odpoczynek i relaks. Ma poczucie, że stres często pomaga, ponieważ mobilizuje, dodaje motywacji i siły do działania.

Współczesny budowniczy sukcesu wierzy w człowieka z żelaza, którym powinien być każdy mężczyzna i którym on jest z pewnością. Również w życiu osobistym musi często sprostać sprzecznym wymaganiom – „być oparciem dla rodziny, dążyć do podniesienia i utrzymania wysokiego standardu życia, być przy tym dobrym towarzyszem zabaw dziecięcych, wojownikiem, kiedy grozi niebezpieczeństwo i czułym kochankiem w romantycznej scenerii” – wskazuje psycholog. Często jest to misja niemożliwa do pogodzenia i zrealizowania. Wtedy pojawia się stres.

Zobacz również:

* Niebezpieczne ciężary*

doecemk

* Armwrestling to sport walki*

* Chuligańska gra dla dżentelmenów*

* Chcesz skoczyć z mostu?*

Gdy stres już nie mobilizuje?

doecemk

Kiedyś w końcu nadchodzi ten moment, gdy organizm wysyła pierwsze sygnały przemęczenia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Bóle mięśniowo – szkieletowe, takie jak: sztywny bark lub kark, bóle kręgosłupa, kłopoty ze snem, rozdrażnienie, bóle głowy.

Oznaki te najczęściej są bagatelizowane. Mężczyzna wytrwale kontynuuje swój wyścig po sukces.

Takich symptomów nie należy lekceważyć. Zdaniem psychologa, utrzymywanie się tego stanu rzeczy może doprowadzić do sytuacji, gdy „wymarzona praca, której oddawał się z taką pasją, powoli zamienia się w morderczą gonitwę, a on sam robi się coraz bardziej krytyczny w stosunku do otoczenia, coraz częściej pozwala sobie na słowną agresję, miewa kłopoty z pamięcią, czuje się wiecznie podenerwowany, nie może się skoncentrować, coraz gorzej podejmuje mu decyzje.

A wszystkiemu towarzyszy uczucie przygnębienia, a nawet depresja”.

doecemk

Zobacz również:

* Niebezpieczne ciężary*

* Armwrestling to sport walki*

* Chuligańska gra dla dżentelmenów*

doecemk

* Chcesz skoczyć z mostu?*

Day SPA Zen – oaza spokoju i relaksu w miejskiej dżungli

To wyjątkowe miejsce stworzone m.in. właśnie z myślą o zapracowanych mężczyznach. Teraz, aby „złapać” chwilę relaksu, nie muszą brać urlopu, wyjeżdżać na kilka dni z domu. Wystarczą 2 godziny, bez potrzeby opuszczania miasta.

Proponowane Panom zabiegi pomagają nabrać sił witalnych i życiowej energii, odmładzają organizm, wycieńczony codzienną rutyną, przynoszą ukojenie i relaks oraz zapewniają utrzymanie właściwej równowagi psychicznej i fizycznej organizmu. Rytuały skonstruowane są na bazie 6 żywiołów: ognia, wody, powietrza, ziemi, metalu i drewna.

doecemk

SPA proponuje szeroki wybór tradycyjnych zabiegów orientalnych, tropikalnych i słowiańskich w nowoczesnym wydaniu, jednak z zachowaniem elementów filozofii Wschodu oraz właściwych proporcji i szacunku dla tradycyjnych metod utrzymania zdrowia i powrotu do stanu harmonii.

Wszystkie zabiegi wykonywane są na cztery ręce, zawsze przez mężczyznę i kobietę, by wykorzystać energię męską i żeńską, czyli zrównoważyć Jing i Jang.

Dzięki tej technice rytuały są wyjątkowe i niezwykle skuteczne. Ciało masowane przez dwie osoby znacznie szybciej się relaksuje, niż przy powszechnie znanych masażach. Dzięki temu oraz dobranym składnikom rytuału szybciej powraca się do równowagi ciała i ducha niezbędnej w podejmowaniu biznesowych decyzji i w codziennym życiu.

www.dayspazen.com.pl

Zobacz również:

* Niebezpieczne ciężary*

* Armwrestling to sport walki*

* Chuligańska gra dla dżentelmenów*

* Chcesz skoczyć z mostu?*

doecemk

Podziel się opinią

Share

doecemk

doecemk