WP
Alkohole
+5

Sposoby na kaca - jak uniknąć, a jak pozbyć się kaca

Ból i zawroty głowy, mdłości, ogólne osłabienie – to najpopularniejsze objawy kaca, których chcemy jak najszybciej się pozbyć. Każdy ma swój sposób na kaca, ale który z nich jest naprawdę skuteczny?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sposobów na kaca jest wiele, ale nie każdy jest skuteczny
Sposobów na kaca jest wiele, ale nie każdy jest skuteczny (123RF.COM)
WP

Jak uniknąć kaca?

Najlepszym sposobem, żeby uniknąć kaca, jest najedzenie się przed imprezą. Pełny żołądek znacznie lepiej radzi sobie z dostarczanym alkoholem, który wchłania się wtedy powoli. Picie alkoholu na pusty żołądek to nie tylko gwarancja kaca, ale również tego, że upijemy się znacznie szybciej. Ciepły, tłusty posiłek to znakomite rozwiązanie na kaca.

WP

Doskonałym sposobem na kaca jest też sen – najlepiej, jeśli dobrze wyśpimy się w nocy, która poprzedza imprezę. Jeśli nie mamy takiej możliwości, skutecznym sposobem na uniknięcie kaca będzie też drzemka przed otwarciem pierwszej butelki. Wypoczęty organizm jest bardziej odporny na działanie alkoholu.

Sposoby na kaca – domowe metody

Domowe sposoby na kaca po imprezie są nieco inne. Oczywiście sen zawsze jest lekarstwem na kaca, nie tylko przed zakrapianą imprezą. Tak samo jak jedzenie, które jest fantastycznym sposobem na kaca, pod warunkiem, że nie odczuwamy silnych mdłości i jesteśmy w stanie coś przełknąć. Zmagania z syndromem dnia poprzedniego dobrze jest jednak rozpocząć od prysznica lub kąpieli, które oczyszczą pory naszej skóry, ułatwiając jej oddychanie. W ten sposób złapiemy też świeżość, która da nam kopa do walki z kacem.

Co warto pić na kaca?

WP

Doskonałym sposobem na kaca jest picie soku pomidorowego, ze względu na obecność potasu, który jest wypłukiwany z naszego organizmu przez alkohol. Z kolei picie kawy na kaca uśmierza ból głowy, gdyż kawa zawęża nasze naczynia krwionośne.

Świetnym domowym sposobem na kaca jest także picie soku z kiszonej kapusty. Sok z kiszonej kapusty doskonale radzi sobie z kacem dzięki znacznym ilościom zawartych w nim witamin z grupy B oraz witaminy C.

Sposoby na kaca – leki

Leki są skutecznym sposobem na kaca, pod warunkiem, że nie mamy zbyt wrażliwego żołądka. Wrażliwy żołądek, podrażniony dodatkowo alkoholem, może źle zareagować na leki na kaca.

WP

Lekiem, który wprawdzie nie likwiduje objawów kaca, ale przyspiesza odtruwanie się organizmu, jest glukoza. Tabletki glukozy powinny być jednak przyjmowane w połączeniu z elektrolitami i witaminą C – tylko w takiej konfiguracji glukoza sprawi, że kac szybciej zniknie.

Z kolei aspiryna na kaca to popularny, lecz zły sposób. Przyjęło się, że skoro aspiryna łagodzi ból głowy, to jest skuteczną pomocą w walce z kacem. Tymczasem aspiryna jest w stanie zwiększyć zawartość alkoholu w naszej krwi. Ponadto niekiedy przyczynia się do krwawienia z przewodu pokarmowego, dlatego powinniśmy unikać aspiryny, gdy mamy męczącego kaca.

Polub WP Facet
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP