Trwa ładowanie...

Światowy armwrestling w Rumi!

Legendy armwrestlingu, najsilniejsi zawodnicy na świecie, rekordowa pula nagród i wielkie sportowe emocje – tak w skrócie można zapowiedzieć Puchar Świata Zawodowców w Siłowaniu na ręce Złoty Tur World Cup 2017, który w dniach 18-19 listopada odbędzie się w Rumi (woj. pomorskie). Tuż po tych zawodach, na tej samej arenie i przy równie spektakularnej oprawie do rywalizacji przystąpią siłacze niepełnosprawni (20-21 listopada).
Share
Światowy armwrestling w Rumi!
Źródło: Materiały prasowe
d2o0hjr

ZŁOTY TUR WORLD CUP
Puchar Świata Zawodowców w armwrestlingu to najbardziej rozpoznawalna i najbardziej prestiżowa impreza w siłowaniu na ręce na świecie. Na specjalne zaproszenie organizatorów, w zawodach weźmie udział około 200 najsilniejszych zawodników i zawodniczek z ponad 25 krajów i 6 kontynentów, w tym z Afryki, Ameryki Południowej i Północnej, Australii, Europy oraz Azji. To zawodnicy posiadający tytuły mistrza świata, Europy, Azji, czy Ameryki. Reprezentacja Polski liczyć będzie około 20 zawodników. Kilku z nich z pewnością ma wielkie szanse na medale.

- W armwrestlingu osiągnęłam już wszystko z tytułem mistrzyni świata włącznie i z wygraną w Pucharze Świata Zawodowców w roku 2012. Wciąż mam jednak wielki apetyt na wygrywanie i w Rumi postaram się, tak jak w roku ubiegłym, powalczyć o podium, choć nie ukrywam, że marzy mi się złoty medal – mówi Marlena Wawrzyniak z klubu Arm Fanatic Sport Grudziądz, najlepsza polska armwrestlerka.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

SUPERPOJEDYNKI
W tym roku organizatorzy dodatkowo pokażą sympatykom tej dyscypliny sportu coś całkowicie nowego.
- Z radością zapowiadam coś, czego jeszcze nie było w historii armwrestlingi. Postanowiliśmy poszerzyć program zawodów o pięć międzynarodowych pojedynków w systemie Armfight na prawą rękę. Armfight to pojedynki w swoich zasadach przypominające zawodowe walki bokserskie. Do udziału zaprosiliśmy najwyżej sklasyfikowanych zawodników w światowym rankingu zawodowców. Walki odbywać się będą tylko na prawą rękę, a każda z nich jest zakontraktowana na 6 rund. Tutaj nie będzie łatwych wygranych, pojedynków Dawida z Goliatem. Tutaj ze stołu będą lecieć drzazgi, a poziom emocji sięgnie zenitu – mówi Igor Mazurenko, Prezydent Professional Armwrestling League USA.

  Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wśród 10 siłaczy zaproszonych do pojedynków Armfight jest gdynianin Dawid Bartosiewicz.
- Pojedynki ArmFight to crème de la crème siłowania na ręce. Tutaj trzeba mieć siłę słonia, kondycję konia i technikę geparda. 6 rund ekstremalnych obciążeń potrafi mocno dać się we znaki. Dam z siebie wszystko, choc mój rywal, Brazylijczyk Eduardo Tiete, jest niezwykle silny. Przegrałem z nim ostatnio w Las Vegas i zrobię wszystko, aby przed polską publicznością wziąć rewanż – mówi Dawid Bartosiewicz.

d2o0hjr

JAK DAWID Z GOLIATEM
Największym wydarzeniem „ZŁOTY TUR WORLD CUP – Rumia 2017”, oprócz pojedynków Armfight, będzie wyłonienie w kategorii OPEN najsilniejszego zawodnika roku 2017. Większość zawodników prezentuje potężne postury, powyżej stu kilogramów. Czasami do czołówki wchodzą też zawodnicy kategorii lżejszych, a pojedynki, w których Dawid wygrywa z Goliatem wcale nie są rzadkością.
Jest to możliwe, gdyż wbrew pozorom, armwrestling to przede wszystkim technika, a nie tylko zwierzęca wręcz siła. W tym sporcie istnieje około 50 różnych technik, które dobiera się do swoich indywidualnych preferencji, ale także do stylu walki rywala.
O tym jak bardzo emocjonujący jest to sport można przekonać się osobiście. Wstęp do hali MOSiR w Rumi jest bezpłatny. W sobotę 18 listopada odbywają się walki na lewą rękę, zaś w niedzielę 19 listopada siłacze walczyć będą na rękę prawą.

NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE
Tuż po zakończeniu zmagań najsilniejszych armwrestlerów na świecie, w tym samym miejscu, na tej samej scenie i w tej samej, niesamowitej oprawie w dniach 20-21 listopada odbędzie się Puchar Świata w Armwrestlingu Zawodników Niepełnosprawnych. Również i na tą imprezę przyjadą czołowi światowi siłacze. Pomimo, że są to osoby niepełnosprawne, będzie to również widowisko pełne pokazu siły, umiejętności, determinacji, emocji, ale i również tolerancji.
Warto przyjść i dopingować, bo będzie to pokaz niesamowitego hartu ducha, pokonywania barier i dowód na to, że niemożliwe nie istnieje.

- Armwrestling Niepełnosprawnych to bardzo ważna część naszych zawodów. Ich uczestnicy są prawdziwymi aletami, na co dzień pokonują wiele barier, aby trenować. Zawsze walczą na tysiąc procent możliwości i dają nam wielką lekcję pokory i sportowych ambicji – mówi Aleksander Koy, współorganizator, prezes Fundacji FORDREAM.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

PRZYJAZNE MIASTO RUMIA
W rywalizacji sportwoców niepełnosprawnych zobaczymy ponad 100 zawodników i zawodniczek z 5 kontynentów. Także i na te zawody wstęp jest bezpłatny.

  Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- Bardzo się cieszę, że światowy armwrestling już po raz trzeci z rzędu zagości w Rumi. To przecież bardzo prestiżowe zawody, które przyciągają zarówno zawodników, jak i kibiców z całego świata, a sam armwrestling jest bardzo atrakcyjną dyscypliną sportu, zarówno w wykonaniu zawodowców, jak i zawodników niepełnosprawnych. Zeszłoroczna edycja przyniosła mnóstwo pozytywnych emocji, jestem przekonany, że tym razem będzie podobnie. Wszystkim zawodnikom życzę spektakularnych pojedynków, a kibicom niezapomnianych wrażeń!– mówi Michał Pasieczny, Burmistrz Miasta Rumia.
Puchar Świata w Armwrestlingu – Rumia 2017 odbędzie się na hali MOSiR w Rumi przy ul. Mickiewicza 49. Złoty Tur w dniach 18-19 listopad. Puchar Świata Niepełnosprawnych w dniu 20-21 listopada 2017 roku. WSTĘP WOLNY.
Organizatorzy:
Miasto Rumia, Federacja Armwrestling Polska, Fundacja FOR DREAM, Mazurenko Armwrestling Promotion na licencji Professional Armwrestling League USA Inc. Oficjalne strony imprezy: www.armpower.net , www.zlotytur.com oraz www.rumia.eu

d2o0hjr

PROGRAM ZŁOTY TUR WORLD CUP – Rumia 2017
(Hala MOSiR Rumia, Mickiewicza 49, 84-230 Rumia)

Sobota, 18.11.2017 – walki na lewą rękę
09.00 – 16.00 eliminacje
18.00 – 21.00 półfinały i finały; kategoria OPEN (wyłonienie najsilniejszego zawodowca 2017 r.)
21.00 – 23.00 VENDETTA in Rumia – ARMFIGHT # 48 v1 (3 zawodowe, 6-ciorundowe pojedynki)

Niedziela, 19.11.2017 - walki na prawą rękę
09.00 – 16.00 eliminacje
18.00 – 21.00 półfinały i finały; kategoria OPEN (wyłonienie najsilniejszego zawodowca 2017 r.)
21.00 – 23.00 VENDETTA in Rumia – ARMFIGHT # 48 v2 (3 zawodowe, 6-ciorundowe pojedynki)
Kategorie wagowe:
Mężczyźni lewa, prawa ręka: 63kg, 70kg, 78kg, 86kg, 95kg, 105, +105kg, OPEN
Kobiety lewa, prawa ręka: 52kg, 57kg, 65kg, +65kg
Kobiety lewa, prawa ręka:
52kg, 57kg, 65kg, +65kg


WSTĘP NA TRYBUNY – BEZPŁATNY (Sektor VIP - płatny)

d2o0hjr

PROGRAM PUCHAR ŚWIATA W ARMWRESTLINGU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – Rumia 2017
(Hala MOSiR Rumia, Mickiewicza 49, 84-230 Rumia)

Poniedziałek, 20.11.2017 – walki na lewą rękę
11.00 – 11.30 Ceremonia otwarcia
11.30 – 15.00 Eliminacje
15.00 – … Półfinały, finały, ceremonia nagrodzenia

Wtorek, 21.11.2017 - walki na prawą rękę
11.00 – 15.00 Eliminacje
15.00 – … Półfinały, finały, ceremonia nagrodzenia

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ PFRON

d2o0hjr

Podziel się opinią

Share
d2o0hjr
d2o0hjr