Trwa ładowanie...

Szybciej dojedziesz do celu. Gadżet, który chcą mieć wszyscy

W czasach, kiedy wszędzie się śpieszymy, każda minuta ma znaczenie. Szaleńczy bieg na autobus, który ostatecznie i tak nam ucieknie, potrafi popsuć humor od rana. Na szczęście technologia podsuwa nam gadżety, które pozwolą szybciej się przemieszczać, a przy tym dobrze się bawić.

Szybciej dojedziesz do celu. Gadżet, który chcą mieć wszyscyŹródło: Shutterstock.com
dzpg1bs
dzpg1bs

Dlaczego warto wypróbować hooverboard?

Deskorolka w formie, w której ją znamy od dziesięcioleci, wymaga pewności siebie i choć odrobinę doświadczenia. Aby poczuć się na niej pewnie, musisz spędzić trochę czasu na ćwiczeniu jazdy. Poruszanie się deskorolce wymaga również wysiłku i dobrej kondycji, ponieważ napędzamy jej prędkość za pomocą naszych nóg. Miłośnicy klasycznych deskorolek z pewnością zgodzą się, że opanowanie bezpiecznej jazdy to kwestia paru miesięcy, a nawet lat. Wygodniejszą alternatywą są deskorolki i pojazdy elektryczne, którymi sterować można w różny sposób.

Deskorolki elektryczne, choć mogą na pierwszy rzut oka wyglądać jak zaawansowana technologia, są łatwe w sterowaniu. Za pomocą ciężaru własnego ciała kierujesz nią w danym kierunku, przyśpieszasz oraz zwalniasz. Plusem takiego urządzenia jest także fakt, że w wygodny sposób możesz dotrzeć szybciej we wskazane miejsce, a następnie wziąć hooverboard do ręki i wejść do biura czy szkoły. Rower lub skuter byłyby tu nieco bardziej problematyczne.

Hooverboard - sprzęt nie tylko dla miłośników gadżetów

Nowinki technologiczne nie są zarezerwowane jedynie dla znawców i gazeciarzy. Rozwój tej dziedziny pozwala przeciętnemu zjadaczowi chleba skorzystać z jej uroków. Przykładem na to jest deskorolka elektryczna, na którą moda staje się coraz większa.

dzpg1bs

Hooverboard składa się z dwóch kół umieszczonych po obu stronach deski o specyficznym kształcie. Na niej wyprofilowane jest miejsce, na którym umieszczamy stopy. Sterowanie tym urządzeniem może odbywać się na kilka sposobów. Zazwyczaj kierunek i prędkość jazdy wybieramy za pomocą balansu ciałem, lecz w ofertach sklepów znajdziesz także modele sterowane pilotem lub aplikacją w smartfonie. Pierwszy sposób jest najpopularniejszy i naprawdę prosty.

Chcąc jechać do przodu, pochylamy się w tym kierunku, chcąc skręcić, naciskamy na daną platformę mocniej - deskorolka wtedy zaczyna lekko skręcać. Klucz do sukcesu tkwi w opanowaniu odpowiedniego nacisku i choć zajmuje to chwilę, żal nie spróbować.

iStock.com
Źródło: iStock.com

Wybierz idealny hooverboard

Szykując się do zakupu deskorolki elektrycznej, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. Im lepiej przeanalizujesz swoje potrzeby, tym bardziej będziesz zadowolony z modelu, na który się zdecydujesz. Przede wszystkim zastanów się, czy gadżet ten będzie przez ciebie używany jedynie w ramach rozrywki, czy jako środek codziennej komunikacji.

dzpg1bs

Deskorolka jest wyposażona w akumulator o różnej pojemności, co warunkuje dystans, który może pokonać przy jednym ładowaniu. Dobierz ją do odległości, którą zazwyczaj będziesz pokonywać. Kolejną kwestią jest wiek osoby, która z urządzenia będzie korzystać. Niektóre modele hooberboardu mogą rozwijać duże prędkości, zbyt niebezpieczne dla dzieci. Jeśli więc deskorolka elektryczna miałaby być używana dla zabawy oraz przez młodszych, warto zdecydować się na nieco "słabszy" model.

Trzecią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, są elementy dodatkowe. Głośniki lub lampki przydadzą się osobom, które nie rozpoczynają przygody z deskorolką, ale miały z nią już coś wspólnego i chcą poświęcić na tak zaawansowany model dużo większą kwotę.

dzpg1bs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzpg1bs