Trwa ładowanie...

Szybko kończysz? To wina genów!

Szybko kończysz? To wina genów!Źródło: Thinkstock
d52mw7f
d52mw7f

Męskim okiem

* Mężczyźni mający problemy z przedwczesnym wytryskiem mają specyficzną odmianę genu odpowiedzialnego za działanie hormonu, serotoniny. A to właśnie ten hormon kontroluje tempo ejakulacji.*

Gen ów występuje w trzech odmianach: LL, SL i SS. Jak pokazują badania przeprowadzone przez holenderskich uczonych z Utrechtu, nosiciele pierwszej z jego odmian mają wytrysk dwa razy szybciej posiadacze pozostałych dwóch wariantów.

d52mw7f

Uczeni zbadali 200 mężczyzn, w tym 89, którzy „od zawsze”, (czyli od pierwszych kontaktów seksualnych) mieli wytrysk przedwcześnie. Aby ocenić skalę problemu podczas każdego stosunku partnerki badanych używały stopera, by zmierzyć czas pomiędzy początkiem stosunku, a ejakulacją.

ZOBACZ TAKŻE:

* By w domu dobrze było*

*Czy seks jest zdrowy?Czy seks jest zdrowy? Podróż dla każdego * Do tej pory powtarzano mężczyznom, że brak kontroli nad wytryskiem to głównie problem psychiki. Stres, brak doświadczenia, zbytnia pobudliwość, brak zaufania - lista przyczyn tego problemu, z którym może borykać się nawet ok. 30 proc. panów jest długa.

Jak się jednak okazuje badania dotyczą tylko mężczyzn, którzy zawsze mieli przedwczesny wytrysk, od pierwszego stosunku, a nie do panów, których ten problem dotknął w późniejszym wieku.

d52mw7f

Cóż panowie, takie wyniki mogą tylko cieszyć. Szczególnie tych, którzy znają problem „z własnego podwórka”. Koniec z doszukiwaniem się przyczyn w stresie, koniec ze wstydem. Teraz przynajmniej niektórzy z nas mogą zrzucić odpowiedzialność za ten stan na swoje geny. A z genów drogie panie śmiać się nie wypada!

_ (menonwaves), Science Daily, PAP_

ZOBACZ TAKŻE:

* By w domu dobrze było*

d52mw7f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d52mw7f